Barum Czech Rally se dotkne zlínské MHD

foto: DSZO
ZLÍN – V pátek 26. srpna startuje oblíbená Barum Czech Rally. Motoristická soutěž se ale dotkne také městské hromadné dopravy. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice proto zveřejňuje informace o fungování MHD od 26. do 28. srpna.

Významným zásahem do fungování MHD ve Zlíně bývá v posledních letech pořádání městské rychlostní zkoušky motoristické soutěže Barum Czech Rally. Ta je tradičně doprovázena několikahodinovou úplnou uzavírkou Gahurovy ulice. Ta je hlavní přístupovou komunikací na největší zlínské sídliště Jižní Svahy. Letos se tak stane v pátek 26. srpna od 16:30 do 24:00 hodin a ulice bude uzavřena ještě hodinu po půlnoci v sobotu.

Pro veškerý provoz včetně MHD tak bude Gahurova ulice od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám úplně neprůjezdná. Pro motoristy i MHD bude sloužit objízdná trasa po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřežní a na křižovatku ulic Gahurova a K Pasekám. Důležitou informací je také to, že nebudou obsluhovány zastávky MHD U Zámku a Čepkov.

Uzavírka Gahurovy ulice se MHD dotkne následovně:

  • Po dobu uzavírky Gahurovy ulice se bude trolejbusová linka 6 na zastávce Školní měnit na linku 8X a pokračovat v jízdě po Dlouhé ulici, po ulici 2. května, kolem Baťovy nemocnice a zpět do centra po Štefánikově ulici až na zastávku Náměstí Míru. Zde se linka 8X změní zpátky na linku 6 a vozy této linky pojedou po své trase do Otrokovic.
  • Úsek Jižní Svahy-Kocanda – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 7X.
  • Úsek Jižní Svahy-Středová – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 14X.
  • Místo linky 9 bude vedena výluková linka 9X, která pojede po trase linky 9 kolem nemocnice, ale nebude zajíždět na Jižní Svahy. Trolejbusy linky 9X se budou otáčet na konečné stanici Antonínova.
  • Autobusové linky 31 (Jaroslavice – Mladcová) a 33 (Bartošova čtvrť – Paseky) budou vedeny objízdnou trasou přes Prštné s označením 31X a 33X.
  • Autobusová linka 38 bude vedena s označením 38X po vlastní náhradní trase mimo tovární areál (s výlukovou trasou Lešetín I – Náměstí Míru – Náměstí Práce – točna Antonínova, zpět od zastávky Poliklinika po pravidelné trase).

Dvacetiminutové jízdenky budou platit i pro přestup na náhradní dopravu

V době tohoto dopravního opatření budou revizoři DSZO uznávat pro přestup na náhradní dopravu i nepřestupné jízdenky pro jednotlivou jízdu. Zohledňovat budou také prodloužení jízdní doby, aby cestující v důsledku objížďky nebyli poškozeni a nemuseli si kupovat dražší jízdenky.

Poslední „normální“ spoje

Poslední spoj na lince 6, který pojede po své pravidelné trase na Jižní svahy, odjede od železniční stanice v Otrokovicích v 15:45 hodin. Zpátky z točny Kocanda pojede poslední šestka do otrokovic v 16:17 hodin.
Poslední spoj 8 z Kocandy pojede v 16:19, ten ale cestující doveze jen k vozovně u nemocnice, a poslední celé kolo objede v 16:04 hodin.
Poslední „normální“ devítka odjede k vozovně u nemocnice v 16:13 a celé kolo objede v 16:10.
Linky 10 se potom změna nijak nedotkne.
Poslední čtrnáctka pojede v 16:16 z Jižních Svahů – Středové a v opačném směru v 16:12 od Sportovní haly.
Poslední spoj autobusové linky 38 jede ze zastávky Baťova nemocnice-vozovna v 16:06 a ze zastávky J. A. Bati směrem k nemocnici a dále na Příluky – Za Kapličkou v 16:20 hodin.
Spoj autobusové linky 38 jede naposledy po „normální“ trasy ze zastávky Baťova nemocnice-vozovna v 16:06 a ze zastávky J. A. Bati směrem k nemocnici a dále na Příluky-Za Kapličkou v 16:20 hodin.
A nakonec linka 33 naposledy vyjede mimo objížďku v 16:04 z Bartošovy čtvrti-Zdravotnické školy a v opačném směru v 16:21 z Pasek.

Kde přestoupit

Při cestování z Jižních Svahů do Otrokovic bude záležet na cestujících, kterou zastávku zvolí k přestupu. První možností na trase bude zastávka Zahradnická, kam cestující z Jižních Svahů přivezou linky 7X nebo 14X. Zde mohou lidé projít bezpečně podchodem na opačnou stranu ulice a pokračovat do Otrokovic trolejbusy linky 2 nebo 6. Podobně tomu bude i v opačném směru jízdy z Otrokovic na Jižní Svahy. Jinou možností je přestup na zastávkách Poliklinika nebo Náměstí Práce.

Z Prštného do centra Zlína trolejbusem na jízdenky IDZK nebo ČD

Vlakové spoje z Otrokovic s cílovou stanicí Zlín – střed budou v době konání městské rychlostní zkoušky končit svou jízdu s běžnými cestujícími na zastávce Zlín – Prštné. Do stanice Zlín – střed bude povolena jen přeprava cestujících na akci Barum Czech Rally Zlín. Ve stanici Zlín – střed nebude cestujícím umožněn odchod z prostoru nádraží.
Běžní cestující, kteří budou mít jízdenku IDZK nebo ČD s platností až do stanice Zlín střed, budou v Prštném přestupovat na trolejbusy a dojedou s nimi do centra Zlína, aniž by si museli kupovat jízdenku DSZO. 
Revizoři budou v tomto období a v tomto úseku sítě MHD výjimečně uznávat i jízdenky z vlaku s cílovou stanicí Zlín střed. Jde o vlakové spoje z Otrokovic s odjezdem v 15:47, 16:47, 17:18, 18:18, 19:46 a 21:55. Cestující z vlaků, které mají cílovou stanici Vizovice si přestoupí ve Zlíně-Malenovicích na náhradní autobusovou dopravu, stejně tak i cestující z rychlíku Zlínský expres.

Po skončení městské rychlostní zkoušky rally posílí DSZO kapacitu na linkách ze Zlína do Otrokovic a také na sídliště Jižní Svahy a k Baťově nemocnici. Všichni diváci se tak i v pozdních večerních hodinách dostanou městskou dopravou do svých domovů.

Kyvadlová doprava sveze v neděli zájemce bezplatně do míst rychlostních zkoušek

Na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v neděli 28. srpna po celý den kyvadlovou autobusovou dopravu od Sportovní haly do Želechovic nad Dřevnicí. Tento autobus bude zastavovat na vybraných zastávkách linky 12. Cestující se spoji dostanou bezplatně do blízkosti rychlostních zkoušek rally. Autobus bude jezdit přibližně jednou za 45 minut, první s příjezdem do Želechovic asi v 9 hodin, poslední odjezd z Želechovic v 18:15.

Podobně zajistí DSZO v neděli kyvadlovou autobusovou dopravu také na Maják a Kudlov. Autobusy zastaví na Náměstí Práce, Školní, Náměstí Míru, Náměstí Práce, U Majáku, Lesní hřbitov, Kudlov-U Pomníku padlých, Kudlov-točna. První příjezd na Kudlov přibližně v 8:20, poslední odjezd z Kudlova v 17:40. Spoje pojedou každých 40 minut v časech, kdy bude potřeba navážet diváky tam nebo zpět.

V neděli nebude průjezdná silnice v Jaroslavicích

V neděli 28. srpna se musí cestující připravit na dočasné uzavření silnice, která prochází místní částí Jaroslavice. Omezení se dotkne provozu autobusové linky MHD číslo 31. Autobusy se budou otáčet na zastávce Jaroslavice-náves. Navazující úsek linky na konečnou Jaroslavice-točna bude po dobu konání rally, přibližně od 7:00 do 19:00 hodin, bez obsluhy.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x