Barum Rally Zlín odstartovala. Zlínskou rychlostní zkoušku ovládl Simon Wagner z Rakouska

ZLÍN – Zlínskou Super rychlostní zkoušku ovládl Rakušan Simon Wagner se svým spolujezdcem Geraldem Winterem. Na divácky atraktivní trati porazil desetinásobného vítěze barumky Jana Kopeckého o 0,4 vteřiny.

Ve Zlíně odstartoval Super rychlostní zkouškou 52. ročník Barum Czech Rally Zlín. Na diváky oblíbené trati zajel nejlepší čas Simon Wagner z Rakouska se spolujezdcem Geraldem Winterem. Jejich posádka porazila favorizované duo Janů – Kopeckého a Hlouška o 0,4 vteřiny.

Na třetím místě se usadil kypersko-ukrajinský tým Alexeje Lukjaňuka a Jevgena Červoněnka. Ti za vítěznou dvojicí zaostali o 1,5 vteřiny.

Do nejlepší desítky zlínské rychlostní zkoušky se probojovali taky další čtyři čeští jezdci – čtvrtý Erik Cais, šestý Filip Mareš, sedmý Dominik Stříteský a desátý Adam Březík.

V kategorii ERC4 a mezi dvoukolkami byl nejrychlejší Jaromír Tarabus, zkušený český jezdec. Kategorii ERC Junior potom ovládl Australan Max McRae, který jezdí s britskou licencí.

Do letošního ročníku barumky odstartovalo celkem 105 posádek z 21 zemí světa. V rámci hodnocení seriálu Mistrovství Evropy v rally potom jede 64 soutěžících.

Nutno podotknout, že tři týmy se během večerní rychlostní zkoušky potýkaly s technickými problémy. Dnes už ale posádky poměří síly ve Slušovicích, Kateřinicích a na Trojáku.

Pořadí po 1. rychlostní zkoušce (Super RZ Zlín, délka 9,57 km)