Barumka díl 51. Ve jménu otce i syna… jedeme dál

Miloslav a Jan Regnerovi. Foto: zlin.cz
ZLÍN -Když se blíží prázdniny, svolá tradičně vedení věhlasné Barum Czech Rally Zlín tiskovou konferenci. A když prázdniny pomalu končí, jede se soutěž všech rallye soutěží, co jich u nás máme. Setkání s novináři začalo tím, co se už trošku neslo kuloáry...

Miloslav Regner předal post ředitele soutěže svému následovníkovi, synu Janovi. Regner starší coby ikona Barum Rally ovšem u své soutěže zůstává, a to v roli předsedy organizačního výboru.

Regner starší byl prakticky u všech ročníků, coby jinoch ho rallye dokonale vcucla a už nepustila. Přes dvacet let byl tajemníkem soutěže, dalších pětadvacet až do letoška pak ředitelem.

„Barumka měla svůj punc už v osmdesátých letech, tehdy lidé hltali zahraniční vozy, ale naše špička měla také co nabídnout, byly to krásné časy. Další vrchol pak přišel na přelomu tisíciletí a znovu pak s našim vstupem do seriálu IRC. Tehdy nebylo daleko ani do seriálu mistrovství světa, zvolili jsme evoluční cestu a věřím, že se ze špičkové evropské soutěže do světa dostaneme,“ vypráví Miloslav Regner.

Ředitelem je teď Jan Regner, mladý, ale po čtyřicítce už vyzrálý funkcionář s bohatými zkušenostmi i důležitými kontakty.

„K tomu, abychom naskočili do světové společnosti, bylo letos v lednu velmi, velmi blízko. Nakonec jsme po zvážení všech okolností ještě počkali, jde mimo jiné o daleko větší nápor lidí, ubytování a tak dále a tak dále, ale rozhodně to do dalších blízkých let není utopie,“ říká čerstvý ředitel.

„Jde mimo jiné o peníze, nejlevnější světová soutěž je nejméně třikrát tak finančně náročná jako nejdražší evropská,“ dovysvětlil Regner starší.

Tak, kdo tedy vlastně má od nynějška na Barumce rozhodující slovo?

„Naše máma,“ shodnou se oba s odkazem na to, jak důležitým článkem celého dění kolem Barumky je paní Marta Regnerová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x