Baťov bude v sobotu hostit největší celostátní lesnickou akci

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Sázení stromků, pomoc s přípravami pro přirozenou obnovu lesa nebo úklid klestu. Do všech těchto aktivit se budou moci zapojit zájemci, kteří v sobotu 15. října přijdou na akci Den za obnovu lesa na Baťově.

Den za obnovu lesa je největší celostátní lesnickou akcí pro veřejnost, kterou pořádají Lesy České republiky. Koná se 15. října od 10 do 16 hodin na 13 místech v zemi. Jedním z nich jsou i lužní lesy mezi Otrokovicemi a Tlumačovem.

Pestrý program je připraven pro celou rodinu, děti i dospělé, seniory, kamarády, zájmové skupiny i páry, zkrátka pro lidi, kteří chtějí říjnovou sobotu strávit venku, udělat něco pro les a pro sebe, pobavit se, trochu unavit a něco se dozvědět,“ uvedla tisková mluvčí Otrokovic Lenka Vaculová.

Účastníci se mohou zapojit do sázení stromků, úklidu klestu, podívat se na ukázky práce koní v lese, ukázku dravců a sov, měření dříví a stromů, dozvědět se informace o vodním hospodářství, ale také např. o včelařství.

Připravena bude také možnost opékání špekáčků a dalšího občerstvení. Bude možné si také zakoupit Lhotské cigáro z udírny, bramboráky, špekáčky, pivo, limo, kávu i čaj. Doporučujeme s sebou pracovní rukavice, pokud bude chtít sázet, ale také za deštivého počasí vhodnou obuv a terénní oblečení,“ pokračovala Vaculová.

Vjezd vozidel do lesa nebude umožněn. Parkování bude možné v přilehlých částech města, zejména v blízkosti stadionu TJ Jiskra Otrokovice.

Doporučujeme využít blízkost MHD, zastávka Otrokovice – Štěrkoviště. Vstup na lokalitu od komunikace Otrokovice – Bělov u stadionu TJ Jiskra Otrokovice,“ dodala tisková mluvčí města.

--> --> --> --> -->