Baťova nemocnice nakoupila dvě stě nových televizí. Pacienti je budou moci sledovat zdarma

Foto: KNTB
ZLÍN – Když se pacienti Baťovy nemocnice chtěli ještě donedávna dívat na svých pokojích na televizi, museli nejdřív vhodit peníze do speciální kasičky. To už je teď ale minulostí. Vedení nemocnice nakoupilo zhruba 200 nových televizí, které už bude možné sledovat zcela zdarma.

Ležet na nemocničním pokoji a dívat se zdarma na televizi už je nyní v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně samozřejmá věc. Vedení nemocnice totiž odstranilo kasičky a pořídilo na všechna lůžková oddělení nové televize, na které se pacienti mohou dívat bez omezení.

Zakoupili jsme necelé dvě stovky nových televizí, pacienti mají k dispozici kolem čtyřiceti programů a větší obrazovky. Ještě řešíme několik pokojů na chirurgickém oddělení, které čeká rekonstrukce. Tam budou nové televize umístěny až po jejím ukončení,“ řekl vedoucí Oddělení informačních systémů Krajské nemocnice T. Bati Tomáš Holík.

Pořízení nových televizí přišlo nemocnici na zhruba 800 tisíc korun, náklady zvýší koncesionářské poplatky a energie. „Přesto chceme vyjít pacientům vstříc a nechat televize zdarma, bez jakýchkoliv poplatků. Možnost zpestřit si pobyt v nemocnici televizní produkcí bereme jako potřebný benefit pro nemocné, v mnoha případech související i s jejich psychickou pohodou,“ uvedl ředitel KNTB Jan Hrdý.

Do budoucna chce zlínská nemocnice investovat také do rozšíření a posílení wifi signálu, který je nyní pouze v některých částech nemocničního areálu a na několika odděleních. V plánu je realizace projektu na pokrytí celé nemocnice, a to jak venkovních, tak i vnitřních prostor.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x