Berani díky skvělému Hufovi vymazali Slavii, Vsetín ztratil vedení a prohrál

Hokejisté Zlína právě střílí gól do sítě pražské Slavie. Foto: Berani Zlín
ZLÍN, VSETÍN – Po třech porážkách zase zabrali. Hokejisté Zlína první utkání po reprezentační přestávce zvládli. Berani v pondělním duelu 46. kola vynulovali pražskou Slavii, po brankách Holíka a Langa zvítězili 2:0 a zaknihovali důležité body.

Bezchybným výkonem se blýskl domácí brankář Daniel Huf, jenž pochytal všech pětadvacet střel soupeře, spoluhráče podržel hlavně ve třetí třetině.

„Věděli jsme, že nás bude čekat velice těžké utkání, což se potvrdilo. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se do vedení. Pak přišla trošku nervozita, taková tíha zodpovědnosti ten zápas urvat. Udělali jsme strašně moc drobných chyb, nepřesností. Do dalších zápasů se musíme uklidnit, přidat další gól a jít si za vítězstvím. Bylo to hodně odbojované utkání, kluci tam nechali spoustu sil. Jsme moc rádi za výhru,“ uvedl trenér Zlína Jan Srdínko.

Vsetín po reprezentační přestávce zajížděl na východ Čech do Chrudimi, kde sídlí rezerva pardubického Dynama. Valaši měli utkání slibně rozehráno, dvoubrankový náskok z úvodního dějství drželi až do 56. minuty, ale houževnatí domácí si v závěru základní hrací doby vynutili pokračování duelu v prodloužení a následných samostatných nájezdech, kde Vsetínští ani na třetí pokus v aktuální sezoně neslavili zisk bonusového bodu navíc.

Chance liga, 46. kolo

BERANI ZLÍN – HC SLAVIA PRAHA 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Holík (Novák, Warg), 56. M. Lang (Talafa, Husa). Rozhodčí: Obadal, Maršálek – Hanzlík, Tvrdý. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 1739. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

HC DYNAMO PARDUBICE B – VHK ROBE VSETÍN 3:2 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (0:2, 0:0, 2:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 56. Rákos (Zdráhal), 59. J. Mikyska (Rákos), rozhodující nájezd Žalčík – 10. Rob (Larsen), 15. Kern (Hrňa). Rozhodčí: Skopal, Valenta – Teršíp, Augusta. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 467. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2.