Berani kvůli marodce doplnili tým. Novými tvářemi jsou Veselý a Černý

Hokejisté Zlína posílili útočník Radek Veselý (vlevo) a obránce Robert Černý. Foto: PSG Berani Zlín
ZLÍN – Hokejoví Berani reagují na rozsáhlou marodku v týmu, kterému momentálně schází pět hráčů základní sestavy, a mužstvo doplnili o dva hráče. V úterním zápasem 6. kola extraligy na ledě Liberce si premiéru ve žlutomodrém dresu úspěšně odbyli útočník Radek Veselý a obránce Robert Černý. Oba borci mají zkušenosti z nejvyšší soutěže.

Pětadvacetiletý Veselý byl v loňské sezoně hráčem Třince, ale větší část sezony strávil na farmě Ocelářů v prvoligovém Frýdku-Místku. Letošní sezonu začal v Havířově. Do Zlína přichází na měsíční hostování.

O rok starší Robert Černý patří k oporám defenzivních řad Přerova a má zkušenosti z odehraných dvou sezon za extraligové Vítkovice. Ve Zlíně má v letošní sezoně vyřízeny střídavé starty.

Radek Veselý je rodákem z Pelhřimova a odchovancem pražské Slavie, v dorosteneckém věku přešel do Chomutova. Během čtyř sezon odehrál v extralize za týmy Chomutova, Litvínova, Vítkovic a Třince celkem 52 zápasů, ve kterých si připsal 8 kanadských bodů za 3 góly a 5 asistencí. V Chance lize má na svém kontě 266 zápasů a ve statistikách 138 bodů v produktivitě za 61 gólů a 77 asistencí. V první lize nastupoval za celky Kadaně, Chomutova, Mostu, Benátek nad Jizerou, Havířova a Frýdku-Místku.

Obránce Robert Černý je rodákem z Kadaně, ale v mládežnických letech působil v Chomutově, první zkušenosti mezi dospělými sbíral za Trhače v první lize a debut v extralize zvládl v Chomutově. Za Vítkovice nastoupil v nejvyšší soutěži během dvou sezon v 57 zápasech, ve kterých získal 6 kanadských bod za 1 gól a 5 asistencí. Hokejista prvoligového týmu HC Zubr Přerov odehrál v Chance lize celkem 273 zápasů a získal 70 kanadských bodů za 13 gólů a 57 asistencí. 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x