Berani mají ze 70 procent hotový tým, dalším nováčkem je mladík Benda

Foto: Václav Mikulík
ZLÍN – V pondělí 13. května začne hokejistům Zlína letní příprava na novou sezonu 2024/25 a kádr se pomalu skládá do finální podoby. Kostra týmu je už nyní hotová, v nejbližších dnech pak vedení klubu představí další nové tváře.

Jisté je, že brankoviště bude opět střežit Daniel Huf, na něhož klub uplatnil opce, stejně jako na Michala Kořénka.

V rámci brankářské pozice navíc dojde ještě k posílení, do svých řad brzy přivítáme dalšího zkušeného gólmana,“ říká generální manažer zlínských Beranů Jan Pravda.

K výraznějším změnám došlo v obraně. Odešli Mikuláš Zbořil, Jakub Husa a Martin Novotný.

Vedení klubu již nyní oznámilo první dvě posily. Jednou z nich je zlínský odchovanec Patrik Urbanec, druhou pak mladý bek Vítek Benda, který přichází z Litoměřic. Nové smlouvy podepsali Aleksi Salonen, Zdeněk Čáp a Vojtěch Riedl. Platnou smlouvu z minulých sezon měli Jiří Suhrada a Tadeáš Talafa.

Tento týden představíme dalšího produktivního beka, který posílí naši ofenzivu dobrou střelou i nahrávkou. V rámci zařazování mladších hráčů do kádru A-týmu dostane příležitost mladý nadaný obránce Matěj Zavřel, který odehrál kvalitní sezony v naší juniorce,“ uvedl Pravda.

Nejvíce změn nastalo v útoku, kde skončili Denis Kindl, Martin Lang a Vojtěch Tomi. Ve Zlíně skončil i Martin Novák. Otazníky stále visí nad působením Petra Holíka, Nicolase Werbika a finského dua Jesse Paukku a Mikko Salmia.

Novými tvářemi jsou zkušený extraligový forvard Lukáš Válek a jeden z nejproduktivnějších útočníků první ligy Jaromír Kverka.

V týmu budou pokračovat Michal Gago, Stanislav Sadovikov, Pavel Sedláček, Zdeněk Sedlák, Jan Süss, Jakub Šlahař a Bedřich Köhler, který bude působit v týmu jako mentor a bude převážně předávat zkušenosti mladším hráčům. Do týmu budou nově zařazeni mladí junioři Jakub Čechmánek, Lukáš Heš a Tomáš Pilát. 

Bude záležet na jejich výkonech, jak zvládnou přechod mezi juniorkou a dospělým hokejem. Navíc jsou v juniorce další reprezentanti, kteří budou postupně zapracováni do A-týmu,“ říká Pravda.

Útok ještě není kompletní, stejně jako v minulé sezoně chceme mít 5 útočných trojic. V play-off jsme cítili, že jsme oproti předchozímu ročníku měli výhodu v tom, že máme kam sáhnout. Zároveň jsme se se sportovním manažerem a trenéry zaměřili na vytipování vhodných hráčů na přesilovky. Ty nebyly podle našich představ a je potřeba na nich pracovat,“ přiblížil generální manažer Beranů.

Berany nyní čeká třetí sezona v Chance lize. V předchozích dvou hráli finále proti Vsetínu, přičemž předloni celou soutěž vyhráli, v minulém ročníku skončili na druhém místě. 

Letos je naším cílem zapracovat do kádru mladší hráče, snažíme se vhodně vybalancovat mládí a zkušenost. Zároveň jsme vytvořili tým, který je ze 70 % tvořen zlínskými odchovanci. Chance liga je velice náročná a vyrovnaná soutěž, a proto je naším prvním úkolem podávat vyrovnané výkony v základní části. Věřím, že se síla našeho mužstva následně projeví i v play-off,“ nastínil úkoly týmu Jan Pravda.

--> --> --> --> -->