Berani ostudně vybouchli v Kolíně, Vsetín na Lapači přehrál Přerov

Útočník Zlína Pavel Sedláček při utkání s Kolínem. Foto: Berani Zlín
ZLÍN, VSETÍN – Hokejisté Zlína si v sobotu trhli pořádnou ostudu. Berani absolutně nezvládli utkání 45. kola Chance ligy. V Kolíně, který bojuje o holé přežití ve druhé nejvyšší soutěži, vysoko padli 3:8, a dál se trápí. Návrat do elitní šestky je v nedohlednu.

Berani ztratili utkání hned v úvodní části, kterou prohráli 0:4. Jako první sice zahrozil Zlín, ale hostující Süss v jasné šanci selhal a o pouhých 18 vteřin později šli domácí do vedení, když skóre otevřel po samostatném úniku Chalupa. Vyrovnat mohl Holík, další trefu ve zlínském dresu nepřidal. Domácí naopak do konce úvodní části vstřelili další tři góly. Brankáře Hufa vyhnali z ledu Kloz, Kolmann a Moravec.

Ani náhradník Kořének nedokázal střelcům Kolína čelit. Kozli do poloviny utkání navýšili vedení na 6:0, za hosty poté poprvé skóroval Lang. Marimex do konce třetiny odskočil na 7:2.

Ve třetím dějství už pouze došlo ke změně skóre, na jasnou porážku Beranů to nemělo žádný vliv.

Zatímco Berani se trápí, rival ze Vsetína si užívá pohodové období, vítěznou sérii, kterou protáhl doma s Přerovem. Tým Roba zdolal Zubry jasně 5:1 a upevnil si druhou pozici.

Na první branku čekali fanoušci na Lapači až do druhé třetiny, kdy otevřel skóre obránce Jakub Teper, pak se ale Valaši velmi rychle dostali do klíčového tříbrankového vedení. O osudu utkání s Přerovem rozhodly hlavně přesilové hry, v kterých Valaši skórovali hned třikrát. Jednu přesnou trefu přidali i v oslabení a klid na hokejky dodaly také dva góly Víta Jonáka ve třetí třetině.

Chance liga, 45. kolo

SC MARIMEX KOLÍN – BERANI ZLÍN 8:3 (4:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Chalupa (Kolmann, Sýkora), 12. J. Kloz (Ouřada, Mucha), 12. Kolmann (Chalupa, Skořepa), 17. P. Moravec (Ouřada), 28. J. Kloz (Mucha, Z. Král), 30. Vrhel (K. Lang), 32. Ouřada (P. Moravec), 45. P. Moravec (Ouřada, Piegl) – 30. M. Lang (Holík), 40. P. Sedláček (Kindl, Warg), 48. Novák (Werbik, Suhrada). Rozhodčí: Albrecht, Zeliska – Jindra, Maňák. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 28:39. Diváci: 1100.

VHK ROBE VSETÍN – HC ZUBR PŘEROV 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Teper (Š. Jenáček, Rob), 25. Holec (Kern, Hrňa), 29. Kern (Machala), 45. Jonák (Rob, Teper), 48. Jonák (Rob, Klhůfek) – 44. Pospíšil. Rozhodčí: Kubičík, Grygera – Polák, Otáhal. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2890. Střely na branku: 28:38 (9:8, 9:14, 10:16). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.