Berani podlehli Sokolovu, Vsetín uspěl v Edenu, kde porazil Slavii

Trenér hokejistů Zlína Miloš Říha při zápase se Sokolovem. Foto: Berani Zlín
ZLÍN, VSETÍN - Hokejisté Zlína se výsledkově i herně trápí. Berani čekají už sedm zápasů na plný bodový zisk, za tu dobu vyhráli jen jednou a dosáhli na pět bodů. V pondělí neuspěli ani doma proti Sokolovu, Západočechům podlehli 1:4 a v Chance lize zůstávají devátí.

Zlín prohrával se Sokolovem v úvodu druhé třetiny už 0:4. V 5. minutě otevřel skóre Vracovský, za 107 sekund skóroval v přesilové hře Kverka a 25 vteřin před první pauzou využil další početní výhodu Kofroň, který se po 23 sekundách prostředního dějství prosadil i podruhé v utkání.

Hostujícího brankáře Hamalčíka připravil o čisté konto dvě a půl minuty před koncem v přesilovce Kindl.  

„Zápas se hodnotí těžko…Herně to nebylo špatné, rozhodla však efektivita. Od začátku jsme měli více ze hry, střelecké příležitosti jsme ovšem nevyužili, hlavně v první třetině utkání – soupeř se čtyřikrát dostal za modrou, vstřelil tři góly. Určilo to ráz zápasu. Podtrhlo to i první střídání ve druhé třetině. V kabině jsme si něco řekli, z jedné střely inkasujeme čtvrtý gól. Soupeř hrál obětavě, včetně bloků jsme měli přes 80 střel, na to se však samozřejmě nehraje,“ hodnotil duel zlínský trenér Miloš Říha. 

Berany sužuje koncovka, střelecky se trápí. Gólů je na počet střel i vyložených šancí hodně málo. „Proti Sokolovu jsme například v první třetině jeli tři na jednoho. Když dáte na 1:1, nebo 1:2, tak by ten zápas vypadal jinak, stejně jako třeba v Porubě, než abyste to dotahovali v power-play. Je to hodně složité, kluci se snaží, makají. Nevidím, že by to odevzdali,“ říká Říha. 

Zatímco Berani se souží, ve Vsetíně vládne dobrá nálada. Valaši vyhráli šestý z posledních sedmi zápasů, domácí Slavii zdolali 3:2.  

Hosty poslal do vedení dánský obránce Mads Larsen. Ve 12. minutě sice vyrovnal Knotek, ale za 151 sekund vrátil Vsetínu vedení v přesilové hře Půček, který po minutě a půl druhou dějství další trefou zvýšil na 3:1. Za 100 sekund vrátil Pražany na kontakt Průžek, ale vyrovnat se domácím nepodařilo ani ve třech přesilových hrách. 

Chance liga, 15. kolo – 

BERANI ZLÍN – HC BANÍK SOKOLOV 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Kindl (Salonen, Keränen) – 5. Vracovský (Kružík), 7. Kverka (Osmík, Tomeček), 20. Kofroň (Csamango, M. Rohan), 21. Kofroň (Tomeček). Rozhodčí: Obadal, Šico – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 2024. Střely na branku: 44:13. 

HC SLAVIA PRAHA – VHK ROBE VSETÍN 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Knotek (Žejdl, Všetečka), 24. Průžek (Knotek, Žovinec) – 8. Larsen (Kratochvil, Dědek), 15. Půček (Š. Jenáček, Hrňa), 22. Půček (Š. Jenáček). Rozhodčí: Kostourek, Hucl – Dědek, Maňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 1105. Střely na branku: 23:28. Průběh utkání: 0:1, 1:3, 2:3.

--> --> --> --> -->