Berani v generálce podlehli Zvolenu, zápas rozhodly až nájezdy

Hokejisté Zlína (modré dresy) v generálce podlehli Zvolenu po nájezdech. Foto: Vojtěch Gargulák, Berani Zlín
ZLÍN – Beranům poslední přípravný duel před novou sezonou výsledkově až tolik nevyšel. Hokejisté Zlína v generálce na Chance ligu padli se Zvolenem, účastníkovi nejvyšší slovenské soutěže podlehli 2:3 po nájezdech. Za domácí skórovali Novák a Pospíšil, za soupeře se trefili Hults a Mudrák. Vítězný nájezd si připsal Rymsha.

Zlíňané nastoupili do čtvrtečního zápasu téměř kompletní, hráli pouze bek Husa a útočník Sedlák. „Husička měl zdravotní problémy, Zdeňu jsme do zápasu nedávali. Máme čtrnáct útočníků, hrají čtyři lajny. O složení se vždy budeme rozhodovat před každým utkáním. Pak už je na klucích, aby se ukázali,“ říká zlínský trenér Miloš Říha mladší.

S výkonem ani produktivitou úplně spokojený nebyl. „Hráli jsme s kvalitním soupeřem. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé jsme měli daleko lepší pohyb, mnohem více ze hry, stejně jako ve třetí. Efektivita není optimální, střely byly tuším 47:15, mělo by to skončit 4:1 nebo 5:1. Musíme na tom zapracovat, poradit si s tím,“ pronesl.

Těžkou hlavu z nepřesné koncovky zatím nemá. „Je to jen příprava, ani jeden zápas jsme nehráli kompletní, není tak potřeba z toho dělat vědu,“ ví dobře. „Chytal proti nám kvalitní gólman, v minulých zápasech tam byl Bartošák nebo Vomáčka, kteří prošli organizací NHL. Na druhou stranu tam skoro z 50 střel musí padnout více gólů, byla tam tyčka, měli jsme to do prázdné. Věřím, že to určitě bude lepší,“ dodal Říha.

Přípravné období nyní Beranům končí. Další zápas je čeká už v rámci Chance ligy, příští středu doma v Trinity bank aréně Luďka Čajky vyzvou Porubu.

Přípravný hokej –

Berani Zlín – HKM Zvolen 2:3 po samostatných nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Novák (Werbik), 55. Pospíšil (Werbik) – 25. M. Hults, 38. Mudrák (M. Hults, C. Hults), rozh. náj. Rymsha. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1.

Zlín: Huf (Kořének) – Čáp, Hrbas, Talafa, Suhrada, Zbořil, Novotný – Süss, Kindl, Pospíšil – Lang, Vlach, Šlahař – Gago, Werbik, Novák – Sedláček, Sadovikov, Köhler.

Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Kapcheck, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka – Bondra, Langkow, Rymsha – Čulík, M. Hults, Kašlík – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Csányi, Šiška, Kolenič.

--> --> --> --> -->