Berani zahájili kondiční přípravu na suchu. Chyběly posily i reprezentant Gazda

Hokejisté extraligového Zlína v pondělí zahájili suchou přípravu na nadcházející sezonu. Foto: PSG Berani Zlín
ZLÍN – Bez obránce Gazdy, který si plní reprezentační povinnosti a na přípravném kempu bojuje o účast na letošním mistrovství světa, v pondělí zahájili suchou přípravu na nadcházející sezonu hokejisté extraligového Zlína.

Trenéři Svoboda s Hamrlíkem měli k dispozici celkem 24 hráčů. „Co se týče rozsahu, kádr bude hodně podobný, v předchozích letech tým nebyl o nic širší. Noví hráči, kteří nás posílí, budou k dispozici od května, jak jsme plánovali. Máme připraveny i mladíky z juniorky. Věříme, že budou schopni zacelit případný výpadek v sestavě,“ uvedl po úvodním tréninku hlavní kouč Robert Svoboda.

Suchou přípravu pod jeho vedením absolvují junioři Dominik Luža, Lukáš Chludil, Šimon Frömel a Adam Burian. S výjimkou posledně jmenovaného všichni již naskočili na pár zápasů do seniorské extraligy.

Jediný, kdo chyběl, byl obránce Gazda, který je na kempu národního týmu. Ve Zlíně už nebudou pokračovat David Nosek, Dalibor Řezníček, Jan Dufek, Jakub Herman a Jiří Ondráček.

Otazník visí i nad pokračováním jednačtyřicetiletého kapitána Tomáše Žižky. „Je to pro nás hráč, který má svoji důležitost. Zatím není nic konkrétního, je to otevřená záležitost. Není vyloučená žádná možnost, jakým způsobem bude Tomáš s námi spolupracovat,“ uvedl Svoboda.

Jména posil oznámí vedení klubu první květnový den.

Berani absolvovali úvodní jednotku v posilovně přilehlé PSG arény. Suchá kondiční příprava bude tentokrát delší než v předchozích letech a potrvá až do 9. července. „Není to kvůli tomu, že jsme uplynulou sezonu skončili brzy. Chceme mít krátkou pauzu mezi suchou přípravou a ledem, abychom na něj lépe navázali. Myslíme, že je to tak správné a nemusí být přestávka tak dlouhá,“ vysvětluje Svoboda

Novinkou a zpestřením v letní přípravě jsou tréninky na ledě ve Vyškově, kam se zlínští hokejisté přesunou jednou týdně. „Zatím se odkládají, protože tam není k dispozici led. Snad to v nejbližší době povolí a podaří se tréninky uskutečnit, jak jsme plánovali. Všichni čekají, až se opatření uvolní. Potrénujeme činnosti, které nás trápily, a to zakončování, střílení branek a individuální dovednosti hráčů. Je potřeba se tomu věnovat i v letním období,“ ví dobře třiapadesátiletý kouč, jenž povede Berany šestou sezonu.

Letní příprava na suchu před startem čtyřiapadesáté sezony v nejvyšší soutěži pro zlínský hokej potrvá až do prvního červencového týdne a bude rozdělena přesně v polovině týdenní pauzou. Rozhodující část přípravy na ledě začne 26. července.

Tým PSG Berani Zlín v letní přípravě na sezonu 2021/22 – stav k 26. dubnu

Brankáři: Libor Kašík, Daniel Huf, Michal Kořének.

Obránci: Daniel Gazda (reprezentace), Jakub Ferenc, Martin Novotný, Jiří Suhrada, Matyáš Hamrlík, Jan Dluhoš, Adam Burian.

Útočníci: Antonín Honejsek, Tomáš Fořt, Bedřich Köhler, Pavel Kubiš, Lukáš Vopelka, Zdeněk Okál, Jakub Šlahař, Pavel Sedláček, Štěpán Fryšara, Jiří Karafiát, Matěj Sebera, Vojtěch Dobiáš, Lukáš Chludil, Dominik Luža, Šimon Frömel

-->
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x