Berani zvládli odvetu proti Přerovu, Vsetín udolal Trenčín v nájezdech

Foto: VHK Robe Vsetín
ZLÍN, VSETÍN – Odvetu zvládli. Hokejisté Zlína ve čtvrtečním přípravném utkání oplatili přerovským Zubrům porážku z minulého týdne, venku zvítězili 3:0 a dodali si chuť do další práce. Napodruhé byli úspěšní i hokejisté Vsetína, kteří porazili Trenčín 6:5 po nájezdech.

Skvělým výkonem se v odvetě blýskl hostující gólman Michal Kořének, jenž předvedl hned několik výborných zákroků a udržel čisté konto. Prvního gólu ve zlínském dresu se dočkal útočník Márk Schlekmann, který je na Moravě na zkoušce, prosadila se i letní posila Jan Süss.

Byl to náš druhý zápas. Myslím si, že první třetina nebyla špatná, druhá třetina byla ale katastrofální. Ve třetí třetině jsme se zase zvedli, byly tam lepší věci, takové, jaké jsme po hráčích chtěli. Kluci na zkoušku se zvedli, jejich lajna dala pěkný gól. Mladí hráči splnili, co jsme čekali, sžívají se s dospělým hokejem. Jsou naším příslibem do budoucna. Pro Michala Kořénka je výborné, že vychytal nulu, může se od toho odrazit,“ zhodnotil duel na klubovém webu asistent trenéra Zlína Oldřich Horák.

První domácí přípravné utkání odehráli hokejisté Vsetína. Valaši ve čtvrtek na Lapači přestříleli Duklu Trenčín 6:5 po samostatných nájezdech.

Úvodní dějství patřilo hostům ze Slovenska, ale Valaši v prostředním dějství zmobilizovali síly a trpělivým výkonem postupně umazávali náskok soupeře. Ve třetí třetině se Vsetínu v rámci přestřelky podařilo i jít do vedení, ale nakonec Dukla dovedla utkání do samostatných nájezdů, kde se jediným úspěšným exekutorem stal vsetínský útočník Miroslav Holec.

Pro nás je super, že i za nepříznivého stavu jsme se vrátili do zápasu a dotáhli jej do vítězného konce. Říká se, že v přípravě na výsledcích nezáleží, ale myslím si, že vždycky je fajn to vítězství mít. Hodnotím tedy zatím přípravu velice kladně. Věřím, že i další zápasy nás důkladně prověří a už teď se těším na odvety s Nitrou i Trenčínem,“ uvedl po utkání asistent trenéra Vsetína Luboš Rob.

Přípravný hokej –

HC ZUBR PŘEROV – BERANI ZLÍN 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Süss (Lang, Pospíšil), 31. Schlekmann (Huhtela), 54. Lang (Vlach). Rozhodčí: Cabák, Rapák – Bezděk, Peluha. P

Přerov: Postava (Stuchlík) – Kudělka, Cubo, Krisl, Němec, Adámek, Chroboček, Hanák – Březina, Indrák, Doležal – Tomi, Hejcman, Jan Svoboda – Goiš, Nemec, Hradil – Tarnoczy, Chludil, Dobša.

Zlín: Kořének (Huf) – Čáp, Mikel, Talafa, Suhrada, Zbořil, Novotný, Riedl – Pospíšil, Kindl, Sedlák – Lang, Vlach, Vaculík – Sadovikov, Huhtela, Schlekmann – Čechmánek, Gago, Süss.

VHK ROBE VSETÍN – HK DUKLA TRENČÍN 6:5 po samostatných nájezdech (0:2, 2:1, 3:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Berzinš (Jonák, Rob), 31. Berzinš (Teper, Jonák), 42. Jonák (Staněk, Rob), 46. Hryciow, 54. Rob (Staněk, Jonák), rozh. náj. Holec – 4. Conway (Němčík), 14. 8 (34), 22. Ekberg (Charbonneau, Baláž), 43. Pietroniro (Petráš, Charbonneau), 55. Baláž (Charbonneau).

VHK ROBE Vsetín: Pavlíček – Staněk, Teper, Smetana, Jenáček, Ďurkáč, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Holec, Klhůfek, Hrňa – Bláha, Dědek, Matějček. Trenér: Weintritt.

--> --> --> --> -->