Bravo, starostové. Zlato z EURA míří do Česka

Foto: Starostové ČR
LIPSKO - Bravo a ještě jednou bravo!!! Fotbalová reprezentace starostů České republiky veze z německého Lipska z mistrovství Evropy báječně a nejcennější zlaté medaile. Povedlo se to, co na samém začátku historie setkávání zástupců samospráv na zeleném pažitu v roce 2012 v Polsku. Naši "mayors" celý šampionát přesvědčivě vyhráli. Konkurence byla ostrá, celkem šestnáct kvalitních týmů, zdaleka se neztratili ani zástupci záložního týmu, kteří obsadili po velmi slušných výkonech celkovou desátou příčku.

V německém Lipsku se hrálo na dvou hřištích, ve čtyřech čtyřčlenných skupinách, pak přišly na řadu boje od čtvrtfinále až po finále.

Pozoruhodné je, že ve velmi početné výpravě fotbalistů i doprovodných realizačních týmů jasně dominovali „kopačkopáni“ z radnic a obecních úřadů ze Zlínského kraje. Také na trenérských postech to byli starostové od nás. Konkrétně Josef Smažinka z Litenčic u B týmu a Libor Švardala ze Slavkova, který dovedl „Áčko“ k úžasnému zlatu.

„Přestože šlo o dvě mužstva, tvořili jsme fakt jeden tým, myslím, že jsme klukům v rozhodujících bojích hodně pomohli i jako fandové, slyšet nás muselo být hodně,“ smál se Smažinka.

„Historicky jsme nejúspěšnější, z Polska z roku 2012 máme zlato, u nás v Uherském Hradišti jsme v roce 2016 získali bronz, stejně se nám vedlo v roce 2022 na Slovensku. A teď je tu zlato z dosud nejkvalitněji obsazeného turnaje historie,“ konstatoval jeden z tahounů a zakladatelů starostovského fotbalu Josef Hutěčka z Březnice.

Závěrečné výsledky týmu Starostů ČR A

čtvrtfinále: ČR – Itálie 7:1

semifinále: ČR – Ukrajina 4:0

finále: ČR – Rumunsko 3:1

zápas o 9. místo: Slovensko B – ČR B 4:2

--> --> --> --> -->