Česko-slovenské Setkání začne premiérou romantické klasiky

Pýcha a předsudek. Foto: Setkání Stretnutie
ZLÍN – Nebojte se zamilovat, i když to odporuje zdravému rozumu! Tuto výzvu se pokusí splnit herci Městského divadla Zlín v pátek v 19 hodin v romantickém dramatu Pýcha a předsudek. Premiéra anglické klasiky současně zahájí 25. ročník divadelního festivalu Setkání Stretnutie.

Čajové dýchánky a plesy, ale i okázalá morálka a pokrytectví. Na výlet směr anglický venkov začátku 19. století se vydají herci Městského divadla Zlín, kterým přímo „na tělo“ adaptovala příběh nesmrtelného románu Jane Austenové Anna Saavedra. „Je to krásný příběh pro všechny generace diváků, podívaná pro celou rodinu. S velkým respektem k době i románu Jane Austenové jsme s týmem hledali moderní prvky, v hudbě, choreografii nebo kostýmech, které jsou dobové a zároveň velmi současné,“ prozradila režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová.

Rozehrajeme zlínské jeviště v celé jeho velkoleposti i se vším vybavením. Magickou atmosféru se snažíme vytvářet nejen nádhernými kostýmy a scénou, ale i hudbou s autorskými písněmi a samozřejmě světly,“ doplnila režisérka. Autorem výpravy je David Janošek. Hudbu napsal Ivan Acher, který, ačkoliv složil hudbu k více než 150 divadelním a filmovým dílům, se zlínským souborem pracuje vůbec poprvé.

V hlavních rolích se na zlínských prknech, která znamenají svět, představí Tamara Kotrbová, Luděk Randár, Kateřina Liďáková, Marie Vojtěchová, Lucie Rybnikářová, Marek Příkazký, Radovan Král a další.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x