Čeští hasiči si podmaňují Rotterdam! Na World police and fire games 2022 září i zlínský Haderka

Foto: HZS ZK
ZLÍN, ROTTERDAM – V holandském Rotterdamu probíhá od 22. do 31. července mezinárodní soutěž World police and fire games, které se účastní ti nejlepší policisté a hasiči z celého světa. Čeští hasiči dokazují, že patří mezi absolutní špičku a sbírají jednu medaili za druhou. Výraznou stopu zanechal i zlínský Jan Haderka!

Čeští hasiči doslova ovládli letošní policejní a hasičské hry, které až do konce července hostí město Rotterdam. V sobotu získali tři zlaté a jednu stříbrnou medaili v soutěži Ultimate firefighter v jednotlivcích.

Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje bral 1. místo v kategorii do 30 let, Jan Haderka z HZS Zlínského kraje v těsném souboji porazil brazilského kolegu o 3 vteřiny v kategorii do 35 let a má také zlatou medaili,“ prozradila tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

V kategorii nad 35 let pak získal 2. místo Zdeněk Král z HZS Pardubického kraje a na příčku nejvyšší vystoupal Jaroslav Hanzel z HZS Moravskoslezského kraje, který zaběhl absolutně nejlepší čas v soutěži.

Po sobotním úspěchu v soutěži jednotlivců bodovali čeští hasiči také v pondělních štafetách, které si podmanili a pro Českou republiku tak získali kov nejcennější.

Obrazně o šířku hadice čeští reprezentanti předběhli štafety Brazílie, které naše závodníky doprovodily na stupních vítězů. O vítězství rozhodla jediná vteřina,“ usmívala se Javoříková.

Velký podíl na tomto úspěchu a obhajobě zlata z minulých her v Číně v roce 2019 má zlínský hasič Jan Haderka, který na posledním úseku štafety zaběhl jeden z nejlepších časů dne.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x