Chcete zažít Zlín Film Festival jinak? Přihlaste se jako dobrovolník

Foto: ZFF
ZLÍN – Týden plný zážitků, skvělý kolektiv, setkání s hvězdami nebo třeba vstupenky do kina. To všechno čeká na ty, kteří se přihlásí do týmu dobrovolníků a zapojí se do pořádání 64. ročníku Zlín Film Festivalu a 9. Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín.

Zlín Film Festival vypukne ve Zlíně v termínu od 30. května do 5. června. Ke zdárnému konání této oblíbené akce, která každoročně rozproudí život v celém městě, je ovšem potřeba rozsáhlý pořadatelský tým, který se stejně jako v minulých letech bude opírat o pomoc dobrovolníků.

Řada z nich se k nám pravidelně vrací. Vždy je zde ale prostor pro nové zájemce. V posledních letech spolupracujeme v průběhu festivalového týdne s přibližně sto padesáti dobrovolníky, dalších 100 je nezbytných k zajištění průběhu nedělního festivalového půlmaratonu,“ informovala výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Dobrovolníci se podílejí na chodu filmového i doprovodného programu, uplatnění najdou ve všech zónách, například v letním kině, na náměstí Míru při velkých koncertech, na zámku a v jeho okolí nebo v parku Komenského.

Navíc se dostanou do zákulisí festivalu, zjistí, co vše obnáší jeho přípravy a budou mít příležitost potkat se s hvězdnými hosty i filmovými profesionály,“ doplňuje seznam přínosů Jarmila Záhorová.

V minulých letech se takto dobrovolníci setkali na snídani třeba s Bárou Polákovou, Markem Adamczykem a Evou Adamczykovou, povečeřeli také s Bárou Seidlovou nebo s Markem Lamborou.

Zapojit se mohou zejména studenti středních a vysokých škol, přihlášky jsou ale otevřené i dalším zájemcům, kteří chtějí festival zažít z jiného pohledu, než jaký se naskytne jeho běžným návštěvníkům.

Podmínkou je věk minimálně 15 let. Kromě zmíněných nezapomenutelných zážitků a zkušeností získají dobrovolníci jako odměnu také vstupenky do kina či letního kina, festivalové tričko a příspěvky na stravování,“ informovali organizátoři festivalu na webu ZFF.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x