Cyklista spadl při projížďce lesem z kola. Naštěstí měl na hlavě přilbu

Foto: ZZS ZK
ZLÍN – Vyšší teploty posledních dní vyloženě lákají k venkovním sportovním aktivitám, zejména pak k projížďkám na kole. Cyklisté by však neměli zapomínat na ochranné pomůcky. Nedávný případ opět ukázal, jak je při těchto kratochvílích bezpečnost důležitá.

Jízda na kole bez přilby není žádná frajeřina. Naopak – správně vybraná a připevněná přilba vám může zachránit život. Stejně jako muži, který jel na horském kole lesem ve Zlíně, kde havaroval.

Muž měl na hlavě naštěstí cyklistickou helmu, která se při nehodě rozbila. „Kdyby ji na hlavě neměl, jistě by jeho zranění byla daleko vážnější,“ informovali záchranáři na webu ZZS ZK.

Zdravotnické posádce si muž stěžoval především na bolest krční páteře. „Záchranáři muže vyšetřili, ošetřili mu a překryli drobná poranění po těle, naložili mu krční límec, podali medikamenty,“ pokračovali záchranáři s tím, že pacienta následně transportovali do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Použitím přilby při jízdě na kole předcházíte závažným úrazům hlavy. „Praxe ukazuje, že velký počet cyklistů si bere helmu pouze na delší vyjížďku. Nikdo z nás však nemůže s jistotou říct, že z kola nespadne, když pojede například jen 50 metrů pro rohlíky. Nasazení helmy trvá 10 sekund, léčba z těžkého zranění i několik měsíců,“ dodali záchranáři.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x