Dealeři prodávali drogy mladistvým i dětem

Ilustrační foto
ZLÍN – Kriminalisté se v uplynulých týdnech zaměřili na kontrolu zlínských parků, zejména pak na uživatele drog. Společně s nimi vyrážel často do terénu i policejní psovod.

Kriminalisté v civilu i uniformovaní policisté se v posledních týdnech zaměřili na kontrolu parků v centru krajského města. V některých z nich se totiž shlukují uživatelé omamných a psychotropních látek, kteří tyto látky dál prodávají nebo poskytují zdarma, v některých případech dokonce dětem nebo mladistvým.

Společně s policisty vyrážel do terénu ve většině případů i policejní psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání omamných a psychotropních látek. „Ve spolupráci s ním potom policisté při prohlídkách osobních věcí zjišťují, zda u sebe podezřelí návštěvníci parků přechovávají drogy, léky nebo chemické látky, které se na výrobu drog používají,“ uvedla tisková mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková s tím, že kriminalisté často objeví i další věci pocházející z jiné trestné činnosti.

Policisté zkontrolovali drogově závislé muže, kteří u sebe měli marihuanu, osobní doklady na cizí jméno, trubičku s bílou krystalickou látkou nebo cizí platební kartu. Uviděli také čtyřiatřicetiletého muže, který právě v okamžiku kontroly držel v ruce skleněnou trubičku, kterou předával nezletilému chlapci, a oba z ní kouřili. „Muž policistům vysvětlil, že společně kouřili marihuanu, kterou on obstaral, a že to nebylo poprvé. Muž si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení sdělení podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ popisuje jeden ze zásahů Monika Kozumplíková.

V obdobných kontrolách budou policisté i kriminalisté v civilu společně s policejním psovodem pokračovat.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x