Den Zlínského kraje za dveřmi. Dobré činy se počítají nejvíce

Foto: Jiří Balát
ZLÍN - Nejdříve od roku 2010 coby Den kraje, za pár let až dodnes už jako Den Zlínského kraje. Další ročník oblíbené prezentace umu spousty umělců, ale i dobrých činů obyčejných lidí se odehraje na Platformě 14/15 a v sousedství zlínského mrakodrapu i přímo v něm už tuto sobotu. Čas 9-22. Počasí? Zatím s otazníky, jeho přízeň bude velmi důležitá.

Na samém počátku akce byla například nezapomenutelná valašská královna matka Jarmila Šuláková.

„Tož, ogaři, nevěděla sem, do čehu du, ale bylo to báječné, z dětskú cimbálovkú a panem hejtmanem Mišákem sem si zazpívala opravdu po chuti,“ smála se paní Jarmila pár minut po skončení premiérového ročníku před dvanácti lety, kdy její vystoupení s tehdejším prvním mužem kraje opravdu bralo za srdce a vyvolávalo i úsměvy. Třeba proto, že fyziognomicky byli oba hodně, ale opravdu hodně rozdílní, což ale písničce od srdce k srdci vůbec nebránilo.

„Vznik Dne kraje byl výborný a zajímavý nápad, jsem moc rád, že jsme mohli být u toho, mimo jiné s našimi mažoretkami,“ vybavuje si vzpomínky Libor Mikl, šéf Sdružení dechového orchestru mladých Zlín.

Postupně se Den Zlínského kraje rozkošatěl, letos bude program opravdu bohatý, mimo jiné zahrají renomované kapely, poběží se například Běh na počest Emila Zátopka, který by se před pár dny dožil rovné stovky. Tak, jak se měnila tvář slavnosti, tak se přidávali například noví zachránci životů.

Od samého začátku byla ve víru dění naprosto nezdolná dáma, propagátorka dárcovství kostní dřeně Zdena Wasserbauerová.

„Jsem moc ráda, že u toho budu i letos, přijďte na chvíli do stánku Jedu na dřeň, minout nás nemůžete, stačí chvilka a můžete být v registru šlechetných lidí, kteří mohou zachraňovat životy v boji s leukémii,“ láká paní Zdena na akci, která už díky dobrým lidem běží osmým rokem.

Nováčkem v programu letos bude Syndikát novinářů Zlínského kraje.

„Účast přijímáme moc rádi, zveme každého, kdo si bude chtít vyzkoušet, jaké to je usednout před kameru, vyzkoušet si, jaké to je dělat rozhovor s osobnostmi, udělat možná právě tady první novinářské krůčky,“ zve na sobotu ke stánku Syndikátu ZLK předsedkyně Jana Bubeníková.

„U nás si své vystoupení před kamerou mohou zkusit děti i jejich rodiče či prarodiče, a co víc, každému jeho vystoupení pošleme podle jeho přání elektronicky coby příjemnou vzpomínku,“ láká k návštěvě místopředseda Syndikátu novinářů Zlínského kraje Michal Kratochvíl.

Profesionální reportáž pak do vysílání pořídí i televize TVS. „Ano, budeme u toho,“ potvrzuje kameraman TVS František Prachman.

Den Zlínského kraje zahájí hejtman Radim Holiš na Platformě 14/15 v sobotu přesně v půl desáté dopoledne.

„Program je opravdu přepestrý, určitě přijďte, malí, velcí, mladí i starší, nudit se v žádném případě nebudete,“ slibuje Radim Holiš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x