Denní počet očkovaných se zdvojnásobil, k očkování se mohou hlásit i starší 65 let

Očkovací centrum Na Lapači ve Vsetíně. Foto: Zlínský kraj
VSETÍN – Od středy 14. dubna se mohou k očkování proti covid-19 hlásit také lidé starší 65 let. Očkování probíhá ve velkokapacitním očkovacím centru Na Lapači, kam se provoz z kapacitních důvodů přesunul ze Vsetínské nemocnice.

Od 6. dubna, kdy se očkování přesunulo ze Vsetínské nemocnice do Sportovní haly Na Lapači, se již denní počet očkovaných bezmála zdvojnásobil. „V prvním týdnu jsme v rámci velkokapacitního očkovacího místa aplikovali dvě stě až dvě stě dvacet dávek denně, tento týden již očkujeme 360 lidí denně. Další případný nárůst se bude odvíjet od dostupnosti vakcín,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková. Zároveň poděkovala zdravotníkům i ostatním zaměstnancům za přesun z nemocnice a skvěle zvládnutý start v novém prostředí.

Celkem již zdravotníci Vsetínské nemocnice od ledna, kdy očkování začalo, aplikovali bezmála devět tisíc dávek. „Dalších šest a půl tisíce jich bylo rozvezeno praktickým lékařům v celém okrese,“ aktualizovala údaje ředitelka.

Na očkování v těchto dnech přichází celá řada přihlášených pedagogických pracovníků, osob s chronickým onemocněním, dokončuje se i vakcinace věkových skupin seniorů starších 70 let. Očkování probíhá v souladu s vládní očkovací strategií, očkují se pouze ty skupiny pacientů, které patří do vyjmenovaných prioritních kategorií.

Zdravotníci odpovídají na řadu dalších otázek, k nejčastějším patří dotaz na typ vakcíny, kterou aktuálně Na Lapači očkují.Očkujeme vakcínou Pfizer, Modernu jsme využili v mobilním očkovacím týmu při výjezdech do domovů sociální péče, je pravděpodobné, že v budoucnu budeme používat i tuto vakcínu. Vakcínu Astra Zeneca rozvážíme praktickým lékařům, a to z důvodu jednodušších podmínek pro její skladování,“ připomenula ředitelka nemocnice s tím, že dodávky posledně jmenovaného typu vakcíny se nyní výrazně zkrátily, může se proto stát, že u praktických lékařů není očkování dostupné.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x