Děti a rodiče na mateřské mají v Otrokovicích levnější MHD. Měsíční jízdné je vyjde jen na 50 korun

Ilustrační foto (wikipedia.org)
OTROKOVICE - Otrokovická radnice se dlouhodobě snaží co nejvíce podporovat městskou hromadnou dopravu. Proto se rozhodla vydávat zvýhodněné kupony, tzv. PASY, které dětem a rodičům na mateřské dovolené umožňují jezdit dopravními prostředky MHD za výrazně nižší cenu.

PASY dotované městem mohou využívat žáci a studenti od 6 do 26 let a rodič na mateřské/rodičovské dovolené do 3 let věku dítěte. Vyřizují se vždy od nového školního roku, tedy od 1. září s platností na jeden rok na pásma A, B a C. „Od letošního září bylo zatím vydáno 109 junior pasů, 579 student pasů a 19 mateřských pasů,“ upřesnila mluvčí Otrokovic Lenka Vaculová.

Od začátku školního roku tak bylo vydáno celkem 707 PASŮ, za které město zaplatilo 1,36 milionu korun. „Průměrně tak radnice platí téměř dva tisíce korun na jeden průkaz. Cestující pak využívá síť MHD po celý rok s vlastním příspěvkem 600 korun, v měsíčním vyčíslení tedy jezdí za 50 korun,“ vysvětlila Vaculová.

Příspěvkem na PASY investice otrokovické radnice do městské hromadné dopravy nekončí. Ročně jde z rozpočtu města na zajištění dopravní obslužnosti prostřednictvím Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice přibližně 30 milionů korun.

Jde o jednu z nejnákladnějších položek v rozpočtu dopravy, přesto vnímáme zajištění provozu MHD jako klíčové nejen pro dopravní dostupnost v rámci města, ale také ve spojení se Zlínem. Je to především služba občanům, ale i prostředek ke snižování zátěže na vozovkách osobními automobily. Autobusové i trolejbusové spoje využívají zejména děti dojíždějící do škol a senioři, kteří jsou často odkázáni jen na veřejnou dopravu,“ shrnula starostka Otrokovic Hana Večerková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x