Děti si budou moct vyzkoušet studium na zlínské univerzitě

Ilustrační foto (Foto: UTB)
ZLÍN – Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně nabídne od pondělí dětem možnost vyzkoušet si studovat na Junior univerzitě, kde budou mít na programu jazyky, čtení i práci kriminalistů. Akci včetně vzdělávání a slavnostních promocí po osmé pořádá Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, řekla serveru Zlin.cz mluvčí školy Petra Svěráková.

Organizátorem projektu je Ústav školní pedagogiky, jehož studenti programů Učitelství pro mateřské školy, Pedagogika předškolního věku a Učitelství pro první stupeň základní školy vytváří pro malé vysokoškoláky speciální projekty doplněné výstavami, exkurzemi a různými aktivitami pod odborným dohledem. „Pro děti máme připraveny slavnostní imatrikulace, angličtinu hrou, dobrodružné čtení, chemické pokusy v laboratoři, nahlédnutí do práce kriminalistů, promoce a mnoho dalšího,“ uvedla ředitelka pořádajícího ústavu Adriana Wiegerová.

Junior univerzita se díky velkému zájmu dětí i rodičů každoročně rozrůstá. Organizátoři rozšířili počty skupinek a letos budou čtyři skupiny pro děti do 11 let a dvě instruktorské skupiny pro děti do 17 let. „Prázdninový týdenní maraton ukončí promoce, která bývá tradičně zážitkem nejen pro malé vysokoškoláky, ale i jejich rodiče, prarodiče a kamarády,“ poznamenala Svěráková. Děkan fakulty Libor Marek ale upozornil, že letos kvůli epidemii koronaviru budou promoce bez rodinných příslušníků.

Také v tomto roce si studenti zlínské Junior univerzity vyberou významnou osobnost a udělí ji titul Doctor Junior honoris Causa. Loni tímto titulem děti obdarovaly Evu Jiřičnou. „Z minulých let se tímto titulem mohou pyšnit také herec Josef Alois Náhlovský, bývalý rektor zlínské univerzity Petr Sáha, předseda Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura i bývalá děkanka Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Anežka Lengálová,“ doplnila Svěráková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x