Devět hasičských jednotek vyjelo k požáru na Zlínsku

Požár dřevěného přístřešku v obci Podhradí na Zlínsku. Foto: HZS ZK
ZLÍNSKO – Pernou noc z úterý na středu mělo celkem devět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů na Zlínsku. V obci Podhradí zachvátily plameny dřevěný přístřešek a musel být proto vyhlášen druhý stupeň pohotovosti

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru dřevěného přístřešku, ke kterému došlo v obci Podhradí na Zlínsku v úterý krátce před půlnocí. Postupně se na místě sjelo devět hasičských jednotek – tři profesionální ze stanic Luhačovice, Uherský Brod a Zlín a dobrovolné jednotky z Pozlovic, Luhačovic, Řetechova, Podhradí, Velkého Ořechova a Březůvek.

Požár zasáhl přístřešek, který navazoval na menší hospodářskou budovu. Hasiči k likvidaci požáru použili celkem tři hasební proudy a čtvrtým chránili rodinný dům, který se nacházel v těsné blízkosti požáru. Následně termokamerou kontrolovali zasažený objekt i budovy v jeho okolí a dohašovali skrytá ohniska.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Podařilo se zachránit i pět slepic a papouška červenokřídlého. Ve dvě hodiny v noci velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru a poté byl objekt vrácen zpět majiteli,“ uvedla k zásahu krajská mluvčí policie Lucie Javorková.

Na dohlídku na požářišti zůstaly do ranních hodin dobrovolné jednotky z Pozlovic a Podhradí. Výše vzniklé škody a příčina požáru je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x