Do koalice půjde v Otrokovicích šest stran. Starostkou zůstane Hana Večerková

Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – O podobě nové vládnoucí koalice mají jasno také v Otrokovicích, kde v úterý večer podepsali koaliční smlouvu zástupci šesti stran. Na personálním obsazení postů starosty a místostarostů se nic nezmění.

Komunální volby v Otrokovicích vyhrálo suverénně hnutí ANO, které získalo 38 % hlasů a 10 mandátů v zastupitelstvu. To se teď na koaliční smlouvě dohodlo s dalšími pěti stranami – Občany OE s podporou Pirátů, KDU-ČSL, OMMO – hlas občana, ČSSD a ODS. Koaliční strany tak budou mít ve 23členném zastupitelstvu pohodlnou většinu 17 mandátů.

Navázali jsme na dobrou spolupráci z předchozích let. Se zástupci volebních stran, které jsou součástí koalice, jsme vždy nacházeli schodu. Naše spolupráce se zakládá na důvěře, respektu a politické rovnosti. Uvědomujeme si svou odpovědnost za další rozvoj Otrokovic i odpovědnost vůči občanům,“ uvedla lídryně hnutí ANO a stávající starostka Otrokovic Hana Večerková.

V rámci ustavující schůze nového zastupitelstva, které se uskuteční ve čtvrtek 20. října, bude koalicí na starostku města navržena Hana Večerková. Po jejím boku by měli usednout místostarostové Petr Ťopek a Ondřej Wilczynski, kteří ve funkci působili už v uplynulém volebním období.

Při vyjednáváních našli koaliční partneři poměrně rychle shodu na programových prioritách.

Shodli jsme se, že chceme být vůči sobě otevření, mít rovný přístup k informacím a spolupracovat tak, aby z našich rozhodnutí prosperovalo město. Budeme pracovat na zachování životní úrovně občanů a vytváření podmínek pro harmonický rozvoj obyvatel všech generací,“ doplnil dosavadní místostarosta Petr Ťopek.

V opozici naopak usednou dvě strany, které ve volbách obsadily druhé a třetí místo se shodným počtem 3 mandátů, a sice Vize 21 s podporou SDP a Otrokovice srdcem.

--> --> --> --> -->