Do Uherského Hradiště míří fotbalový McDonald´s Cup

Foto: Město Uherské Hradiště
UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Na konci května vyvrcholí v Uherském Hradišti největší školní fotbalový turnaj v Česku, do kterého se každoročně zapojí desítky tisíc dětí z více než 2300 školních týmů. Republikové finále 24. ročníku McDonald´s Cupu se uskuteční na Městském stadionu Miroslava Valenty ve dnech 29. – 30. května.

McDonald’s Cup je populární a oblíbený fotbalový turnaj, který malým sportovcům přináší mnoho radosti a sportovního nadšení. Turnaj se koná po celé zemi a dává dětem příležitost zapojit se aktivně do sportovního dění, zlepšit své fotbalové dovednosti a zažít tu pravou atmosféru velké sportovní soutěže. Finále v Uherském Hradišti bude určitě mimořádnou událostí a zážitkem pro všechny účastníky.

„Jsem rád, že právě Uherské Hradiště se po devíti letech opět stává místem, kde vyvrcholí letošní soutěže McDonald´s Cupu a kde z prostředí vítězů krajských kol vyjdou ti nejlepší fotbalisté základních škol České republiky. Vstup pro všechny fotbalové nadšence bude na stadion zdarma, proto věřím, že vytvoříme utkáním skvělou kulisu a svátek fotbalu bude v tyto dny i svátkem celého města,“ přivítal akci v srdci Slovácka starosta města Stanislav Blaha.

Každý návštěvník finále McDonald´s Cupu si může vyzkoušet své sportovní dovednosti a vyhrát zajímavé ceny od společnosti McDonald’s a partnerů turnaje, kterými jsou PUMA, Sportisimo a Igráček.

Děti určitě zaujmou fotbalové aktivity, například budou mít možnost změřit si přesnost, rychlost a sílu svých kopů. Atraktivním prvkem bude zkouška gramotnosti na překážkové dráze. Součástí Game zóny bude také kulturní program, během kterého vystoupí místní skupina dětí Omladinka, sportovní akademie B2M z Ostrožské Nové Vsi a mistr světa v aerobiku, žák Základní školy Sportovní, Dominik Falta.

Atraktivním doplňkem programu bude zápas týmu osobností a týmu McDonald’s. V týmu osobností se představí například Milan Petržela, Tomáš Hübschman, David Lafata, Zdeněk Grygera, Petr Švancara, Pavel Horváth, Veliče Šumulikoski, Roman Čechmánek, Andrea Stašková, Alena Pěčková, Barbora Růžičková, Jakub Kohák, Petr Kolečko, Přemek Forejt a další. Slavnostní výkop tohoto utkání provede v úterý 30. května po obědě trenér 1. FC Slovácko Martin Svědík.

V rámci slavnostního nástupu 29. května 2023 přivítá děti v Uherském Hradišti kapitán týmu 1. FC Slovácko Michal Kadlec.

„Přijít fandit na jednotlivá utkání, zažít nevšední zážitky v rámci Game zóny, nebo se setkat se zajímavými fotbalovými osobnostmi mohou školní kolektivy se svými pedagogy, ale i široká veřejnost. Všichni jsou na tuto jedinečnou akci srdečně zváni. Vstup je zdarma,“ pozvala na Svátek fotbalu v Uherském Hradišti místostarostka města Marcela Čechová.

Program McDonald´s Cupu 2023:

PONDĚLÍ 29. 5.

13:15                                 Slavnostní nástup týmů na hlavním stadionu

14:00 – 17:00                    Utkání v základních skupinách na hlavním a atletickém stadionu

14:00 – 18:00                    Game Zóna

17:00 – 18:00                    Utkání o umístění na hlavním stadionu a atletickém stadionu

ÚTERÝ 30. 5.

8:45 – 9:15                        Slavnostní nástup týmů na hlavním stadionu

9:30 – 12:50                      Utkání o umístění na hlavním a atletickém stadionu

9:30 – 13:30                      Game Zóna

10:00 – 15:25                    Živé vysílání Radiožurnálu Sport – R-stream

13:10 – 13:50                    Exhibiční zápas týmu osobností a týmu McDonald‘s

13:55                                 Přímý přenos O2TV Sport

14:05 – 15:25                    Finálová utkání turnaje

16:00                                Slavnostní vyhlášení vítězů

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x