Dobrovolníci dávají kus sebe těm, kteří to zrovna potřebují, říká vedoucí dobrovolnického centra Jana Haluzová

Foto: Zlínský kraj
ZLÍN – Jak barvitý může být život dobrovolníků, ukazuje výstava Dny dobrovolnictví v prostorách krajského úřadu. Veřejnosti na 50 snímcích nabízí pohled na to, jak krásné je pomáhat druhým.

Dobrovolnická činnost ve Zlínském kraji má silnou tradici. O její koordinaci se aktuálně stará Regionální dobrovolnické centrum Zlínského kraje, jehož vedoucí Jana Haluzová celou výstavu připravila.

Dobrovolníci pomáhají druhým ve svém volném čase. Dávají kus sebe těm, kteří to zrovna potřebují. A my bychom jim tímto rádi poděkovali a ukázali ostatním, jak krásné, ale často i náročné, může dobrovolnictví být. Jsem ráda, že se nám ve spolupráci se Zlínským krajem podařilo výstavu fotografií uspořádat. Moc za to děkuji a srdečně na ni zvu,“ říká Jana Haluzová.

Výstavu ve středu zahájil ředitel Charity Uherský Brod Petr Houšť a náměstkyně hejtmana zodpovědná za sociální oblast Hana Ančincová. „Poslední dva roky nám ukázaly, že v mnoha oblastech nelze myslet jen na sebe. Ať už to je doučování dětí, výpomoc s komunálním projektem nebo povídání s osamělým seniorem, pomocné ruce jsou stále potřeba. Jsem přesvědčená, že práce dobrovolníků v kraji hraje důležitou roli pro celou společnost a tato výstava je toho důkazem,“ popisuje Hana Ančincová.

Fotografie zachycují dobrovolníky při jejich práci jak v oblasti environmentální, sociální, tak zdravotncké. Mnohé z nich jsou spjaté také s pandemié covidu-19. Smyslem výstavy je poděkovat všem, kteří se na této záslužné činnosti podílejí a současně motivovat ostatní pomáhat druhým.

Výstava ke Dni dobrovolnictví bude ve 3. etáži budovy 21 pro veřejnost k vidění do konce prosince.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x