Druhý den filmového festivalu bude ve znamení Hollywoodu

Zlín navštíví producent filmu Zrodila se hvězda. Foto: Zlín Film Festival
ZLÍN – Páteční festivalový den přinese do aktuálně nejfilmovějšího města v České republice hollywoodskou atmosféru. Zlín Film Festival navštíví americký producent Bill Gerber.

Do Zlína dnes přijede vzácný filmový host! Zlín Film Festival přivítá amerického producenta Billa Gerbera, který osobně uvede projekci filmu Zrodila se hvězda. Aktivně se zúčastní také programu pro filmové odborníky, setkání  nesoucí název „Od rockenrolových snů po Oscary“ se uskuteční v sobotu 11. září od 16.30 hodin a bude věnováno jeho práci na několika nejlepších snímcích posledních třiceti let, včetně zmiňovaného filmu Zrodila se hvězda.

Uznávaný  americký producent Bill Gerber se podílel také na snímcích Láska přes internet, L.A. – Přísně tajné, JFK, Nelítostný souboj, ale také na filmech o Harry Potterovi a řadě dalších. Získal cenu Emmy a nominaci na cenu Oscar. Za posledních 30 let nasbíral Bill Gerber bohaté zkušenosti ve filmovém průmyslu, a to na různých pozicích, včetně pozice prezidenta produkce společnosti Warner Brothers Pictures. Za film Příliš dlouhé zásnuby získal nominaci na Zlatý glóbus. Jeho úspěšný film Zrodila se hvězda mu vynesl nominaci Akademie za nejlepší film a před nedávnem obdržel cenu Emmy za filmový počin ve sportu za dokumentární seriál HBO s názvem „Jak se jmenuji: Muhammed Ali“.V roce 2019 se Gerber stal oficiálním porotcem mezinárodní soutěže na 32. mezinárodním filmovém festivalu v Tokiu. V témže roce také jako význačný umělec působil v roli profesora ve Studiích Marion Knott při Chapmanově univerzitě v Kalifornii. Gerber má také za sebou působení ve správních radách neziskové organizace Environmental Media Association, kalifornské mateřské a základní školy Center for Early Education a iniciativy pro pořádání OH Los Angeles 2024.

Na festivalu se dnes představí také letošní Young Star Oskar Hes, který zasadí svůj strom do festivalové aleje. V obnovené premiéře bude uveden digitálně restaurovaný film Hotel Modrá hvězda z roku 1941. Na náměstí Míru budou koncertovat skupiny Lake Malawi a No Name. Milovníci filmů pod hvězdným nebem se dnes mohou těšit na projekci nového českého filmu Matky, který začne v Letňáku VIVA ve 20:00.

FILMOVÝ PROGRAM 10. září:

Školní poklad (režie: Majid Majidi, Írán, 2020, 99 min.), Golden Apple Cinema, sál 2, 13:00 hodin – Dvanáctiletý Ali a jeho kamarádi, malí výtržníci z rušného Teheránu, dostanou úkol od nebezpečného zločince. Mají uloupit poklad, který je zakopán někde v blízkosti školy.

Vlk a lev: Nečekané přátelství (Režie: Gilles de Maistre, Francie, 2021, 99 min.), Golden Apple Cinema, sál 1, 15:00 hodin – Po smrti dědečka se dvacetiletá Alma vrací na vzdálený ostrůvek v samém srdci kanadského majestátního lesa, kam jezdívala jako dítě. Zde narazí na dvě bezmocná mláďata vlka a lva, která zachrání. Se zvířaty naváže nerozlučné pouto.

Jak jsem chodil s Amber (režie: David Freyne, Irsko, 2020, 74 min.), Golden Apple Cinema, sál 5, 17:00 hodin – Píše se polovina 90. let v Irsku a sedmnáctiletí Eddie a Amber svou skutečnou sexualitu tají. Kvůli svému okolí, které si je dobírá, se rozhodnou předstírat vzájemný vztah.

Povídka z Brixtonu (režie: Darragh Carey, Bertrand Desrochers, Velká Británie, 2020, 77 min.), Golden Apple Cinema, sál 5, 19:30 hodin – Plachý Benji pochází ze Somerleyton Estate v Brixtonu, předměstí Londýna. Leah je mladá bílá youtuberka, která pochází z bohaté čtvrti a je posedlá pouličním uměním. I když Benji a Leah pocházejí z odlišných světů, jednoho dne se jejich kroky spojí.

Zrodila se hvězda (režie Bradley Cooper, USA, 2018, 136 min.), Golden Apple Cinema, sál 1, 20:00 hodin – Hvězda country hudby Jackson Maine objeví neznámou talentovanou zpěvačku Ally. Ale když Allyin raketový start zastíní jeho vlastní kariéru, Jack stále obtížněji nese svoj ústup z velkých pódií a o to více se potýká se svými vnitřními démony. Film uvede jeho producent Bill Gerber.

PROGRAM NA TÉMA LITERATURA VE FILMU:

Beseda Ondřej Král: Marvel a ti ostatní, park Komenského, Dům ČT, 19:00 hodin – Přijďte si poslechnout historii Marvela. Popovídáme si o vzniku těch nejznámějších superhrdinů, roli Stana Leeho i největších fuck-upech. Přednáší Ondřej Král.

Nekonečný příběh (režie: Woflgang Petersen, USA, Německo, 1984, 94 min.), Golden Apple Cinema, sál 2, 15:30 hodin – Bastian Bux je outsider a introvert, který velmi rád čte. Z knihkupectví si v nestřeženém okamžiku „vypůjčí“ knihu, která podle knihkupce není „bezpečná“, se vzkazem, že ji určitě vrátí, a pospíchá do školy. Tam se ukryje do podkroví a pustí se do čtení Nekonečného příběhu.

Kytice (režie: F. A. Brabec, Česká republika, 2000, 81 min.), Golden Apple Cinema, sál 3,

18:30 hodin – Velkolepá podívaná podle balad Karla Jaromíra Erbena. Film uvede literární a filmový kritik Jan Lukeš.

Naušika z Větrného údolí (režie: Hayao Miyazaki, Japonsko, 1984, 117 min.), Golden Apple Cinema, sál 6, 15:00 hodin – Příběh o odvážné mladé princezně se odehrává ve fantaskním světě tisíc let po globální válce, která rozvrátila rovnováhu ekosystému. Film uvede komiksový recenzent Ondřej Král.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Matky (Česká republika, 2021, 95 min), Letňák VIVA, 20:00 hodin – Čtyři nejlepší kamarádky jsou sebevědomé, chytré, užívají si, probírají spolu chlapy, vztahy a sex. K tomu se ale taky starají o děti, nebo je právě porodily, případně jsou těhotné. Ale hlavně mají jedna druhou… Do letního kina je letos vstup zdarma.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Velké kino moderního Zlína, Alternativa, kulturní institut Zlín, 15:00 hodin – Setkání s autory návrhu a soutěžní porotou. Prezentace výsledků mezinárodní architektonické soutěže na revitalizaci památkově chráněného objektu Velkého kina ve Zlíně. Výstava potrvá do 18. září, od 8:00 do 17:00 hodin.

Continental den, náměstí Míru, 10:00-19:00 hodin – Celodenní zábavný program, např.:

– hudební dance produkce DJ Tommy Rogers, 14:00, 17:30 a 20:15 hodin

– koncert kapely Lake Malawi, 16:00 hodin

– VSA X-treme show, 17:15 a 18:45 hodin

– koncert skupiny No Name, 19:00 hodin

Vitar show s Michalem ze školky, sad Svobody, 16:30 hodin – Show plná zábavy pro nejmenší s Michalem Nesvadbou.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, náměstí Míru, 15:00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně, v níž probíhají talk-show Vladimíra Kroce.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 16:30 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Arnošt Goldflam, Klára Issová.

Červený koberec, Kongresové centrum, nádvoří, 18:00 hodin – Setkání s hosty ZFF před projekcí filmu Hotel Modrá hvězda: Jan Čenský, vystoupení Luhačovického okrašlovacího spolku Calma.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x