Důchodce několik let odebíral elektřinu načerno. Svou vinu popírá

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Jednasedmdesátiletý muž ze Zlínska odebíral přibližně tři roky neoprávněně elektřinu mimo elektroměr. Svým jednáním tak způsobil škodu rozvodné společnosti ve výši šest set tisíc korun. Kriminální policie muže obvinila z krádeže, dotyčnému hrozí až pět let za mřížemi.

Komisař kriminální policie ve Zlíně obvinil jednasedmdesátiletého muže z obce na Zlínsku ze spáchání trestného činu krádež. „Na základě anonymního oznámení o možném podvodu při odběru elektřiny přijatého v březnu letošního roku se kriminalisté obrátili na příslušnou rozvodnou společnost se žádostí o kontrolu konkrétního odběrného místa v rodinném domě v obci na Zlínsku,“ upřesnila tisková mluvčí krajských policistů Monika Kozumplíková.

Pracovníci rozvodné společnosti při revizi měřících přístrojů zjistili, že za poslední měsíc byla na konkrétní adrese neoprávněně odebraná elektřina v hodnotě více než dvanáct tisíc korun. Při kontrole také zjistili, že někdo nainstaloval kabel za zaplombovaným elektrorozvaděčem, který zvenku nebyl vidět. Na tuto odbočku byly navíc instalovány energeticky náročné elektrospotřebiče, které zajišťovaly vytápění rodinného domu.

Na základě informací zjištěných při kontrole zahájili kriminalisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Při domovní prohlídce zjistili, jakým způsobem byl nainstalován kabel, který poté neměřil skutečný odběr elektrické energie,“ dodala Monika Kozumplíková.

Majitel rodinného domu veškerou vinu popřel. Přesto je podle policie evidentní, že vzhledem k povaze jeho zaměstnání – muž pracoval jako revizní technik silnoproudé elektřiny – vědět měl a mohl, že je v domě zapojená elektrická energie mimo elektroměr.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x