Dva muži kradli na Zlínsku jako straky. Způsobili škodu za více než 320 tisíc korun

Foto: Policie ČR
ZLÍNSKO – Ve vazební věznici skončili v sobotu dva muži ve věku sedmadvacet a třicet let, kteří se na Zlínsku během několika týdnů dopouštěli majetkové trestné činnosti. V případě odsouzení jim za 16 trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, u staršího až na pět let.

Muži kradli ve dvou případech společně, jinak odděleně, občas i s jinými kumpány ve Zlíně a v Lukově u Zlína. „Celková škoda, kterou způsobili odcizením a poškozením, je vyšší než 320 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková s tím, že mladší z mužů má v rejstříku trestů celkem 12 záznamů, starší pak o 4 více.

V průběhu několika týdnů vypáčili několik schránek přepravní firmy, z nichž odcizili zboží, vloupali se do rodinných domů nebo kůlen u rodinných domů, do garáží, firem, skladů, zaparkovaných vozidel nebo ordinací.

Z kanceláře hotelu ve Zlíně odcizili dokonce ocelový trezor, který vypáčili z dřevěné skříňky a v němž bylo 62 tisíc korun. Trezor našel policista v civilu při procházce se psem pohozený v lese nad Zlínem,“ pokračovala Kozumplíková.

V pátek oba podezřelé muže po několikatýdenním úsilí zadrželi kriminalisté, kteří je převezli do policejní cely a podali státnímu zástupci návrh na jejich umístění do vazby. „Následující den po rozhodnutí soudce putovali oba recidivisté přímo do vazební věznice,“ uzavřela policejní mluvčí.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x