Dvě nehody motorkářů na Kroměřížsku: oba skončili v nemocnici

Nehoda motorkáře u Holešova. Foto: Policie ČR
KROMĚŘÍŽSKO - O víkendu vyjížděli dopravní policisté hned ke dvěma nehodám motorkářů. V sobotu je zaměstnala nehoda motorkáře u Holešova, v neděli přímo v Kroměříži.

V sobotu okolo půl čtvrté odpoledne byli policisté přivoláni k havárii motocyklu na silnici II/438 u Holešova. Pětapadesátiletý řidič motocyklu Kawasaki při jízdě od Všetul na Zahnašovice dojížděl ve stejném směru jedoucí kombajn. Ten před ním odbočil doleva mimo komunikaci na pole. Motorkář již nestačil dobrzdit a ve snaze vyhnout se střetu podjel kombajn zprava, skončil v příkopu. Ke střetu motocyklu s kombajnem nedošlo. Řidič motorky utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření. Předběžná škoda na motocyklu byla vyčíslena na čtyřicet tisíc korun.

V neděli před šestou hodinou ranní řešili policisté nehodu pro změnu na ulici Velehradská v Kroměříži, kde třiatřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda nedala přednost motocyklistovi. Žena při odbočování vlevo na parkoviště obchodního centra pravděpodobně přehlédla protijedoucího jednačtyřicetiletého řidiče motocyklu. Ten na své Betce jedoucí z Vážan na Kroměříž nestačil zareagovat a narazil do pravého boku vozidla, čímž upadl na komunikaci. Utrpěl zranění, se kterými byl převezen rychlou záchrannou službou do Kroměřížské nemocnice k ošetření. Předběžná škoda na vozidlech byla vyčíslena na třicet tisíc korun.

V žádném z případů nefiguroval alkohol. Obě nehody policisté nadále šetří.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x