Dvojice mužů se opakovaně rvala v centru města

Foto: MP Zlín
ZLÍN – Nevyřízené účty z minulosti se dvojice mužů ve věku 47 a 66 let rozhodla řešit vyhrocenou konfrontací přímo v centru Zlína. Krvavou potyčku museli vyřešit až strážníci městské policie.

V pondělí 12. července krátce po jedné hodině odpolední si strážník provádějící kontrolu náměstí Míru všiml, že na travnaté ploše dochází mezi dvěma muži k hlasité hádce, která začala postupně přerůstat ve fyzický atak. Policista proto požádal o příjezd další hlídky a aktéry potyčky vyzval, aby v ní nepokračovali. Tomu oba vyhověli, načež mladší tvrdil, že mu starší dluží peníze. Ten naopak řekl, že muži již vše splatil a nic dalšího mu nedluží,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Přivolaná hlídka ošetřila staršímu muži drobnou oděrku a podezření z přestupku proti občanskému soužití předala k dalšímu řízení správnímu orgánu. Chvíle, kdy se znesváření muži v míru rozešli, však netrvala dlouho. O několik minut později totiž strážníkům oznámili kolemjdoucí, že v boční ulici dochází opět ke rvačce mezi dvěma muži.

Hlídka zde poté nalezla staršího z dříve řešené dvojice mužů, který měl krvácivé zranění na ruce. Mladší jej totiž opět napadl a vzápětí vzal do zaječích. Strážník, který zpozoroval prvotní incident, se za ním okamžitě vydal a dostihl jej v nedalekém sadu Svobody. Agresivní muž však nedbal jeho výzev a pokoušel se o útěk, v němž mu bylo definitivně zabráněno až s použitím donucovacích prostředků. „Přivolaný lékař ošetřil zraněného muže a rovněž vyšetřil útočníka, kterému v těle kolovalo na 2,5 promile alkoholu. A protože dotyčný nedokázal kontrolovat své chování, převezli jej strážníci k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“ dodal k případu Pavel Janík.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x