Evropský šampionát v aerobiku ve Francii ovládla česká reprezentace

foto: MV team Univerzity Tomáše Bati
ZLÍN – Klub sportovního aerobiku ze Zlína MV team Univerzity Tomáše Bati vyjel spolu s českou reprezentací na Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku do francouzského Agenu.

Zlínský MV team byl velmi úspěšný. O tom také vypovídá 8 medailí ze všech 8 startů. V seniorské kategorii měl klub 3 zastoupení – titul Mistrů Evropy získalo duo Vanda Šimková a Erika Ševců, dvě stříbra bral Jáchym Hanák, který startoval v kategorii senior muži a senior duo s Annou Mackovou. Macková soutěžila i v juniorské kategorii, kdy se Sofií Šimkovou vybojovala také krásnou stříbrnou medaili. Dalšími juniorskými reprezentanty bylo trio ve složení Alena Březinová, Karolína Knedlová a Veronika Nováková, které si z ME odvezly další stříbrný kov.

Dva tituly Mistrů Evropy získal MV team i v kadetské kategorii. Konkrétně duo dvojčat Gabriely a Lucie Veselé a trio Emma Kaspřáková, Elena Smetanová a Adriana Vojtěšková. Kaspřáková a Vojtěšková startovaly také jako duo, se kterým vybojovaly bronzovou příčku.

Velkou motivací navíc bylo sledovat přípravy Adély Citové z Juniorského klubu Louny. Úřadující Mistryně světa si vybojovala i evropský titul v ženské kategorii. K úspěšnému působení ve sportovním aerobiku ji doprovodila trenérka Jitka Hoffmanová.

Zapomenout by se ovšem nemělo ani na ty, kdo za úspěšnou přípravou klubu stojí – Mgr. Monika Váňová s týmem trenérek Kateřinou Rožkovou, Lucií Richterovou, Sárou Váňovou, Veronikou Grygaříkovou, Sárou Kozákovou, které se věnují sportovní přípravě dětí od útlého věku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x