Lest odstartovaly telefonáty, v nichž údajní pracovníci banky postupně muži vysvětlili, že se stal terčem podvodníka, který si jeho jménem založil bankovní účet. Další muž mu tvrdil, že někdo nahlížel do jeho bankovní identity, a proto může být jeho skutečný bankovní účet zneužitý pro bankovní transakce.
„Vysvětlili mu, že je nutné vybrat veškeré finanční prostředky, což bylo téměř tři sta tisíc korun, a převést je na nově založený účet u ČNB,“ uvedla k případu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
Za tímto účelem muž odjel ze Zlína do Olomouce, kde měl být ten správný bankomat pro vklad peněz. V průběhu cesty byl muž neustále ve spojení s údajným pracovníkem banky, který mu dával instrukce.
„Ještě předtím mu dokonce volal údajný policista, který potvrdil vše, co už slyšel. Řekl mu, že má peníze skutečně vložit na rezervní účet,“ pokračovala Kozumplíková.
V Olomouci muž obdržel několik kódů, za pomoci kterých postupně vkládal peníze do automatu na bitcoiny. Po prvním vkladu uviděl na bitcoinmatu upozornění od policie o možném podvodu, kdy je nutné volat na číslo 158.
„Přesto se nechal přesvědčit svým rádcem, že má ve vkladech pokračovat. Muž tím přišel o 179 000 korun,“ dodala policejní mluvčí.
Po cestě zpět do Zlína si muž uvědomil, že se stal pravděpodobně obětí podvodu, a šel celý případ oznámit na policii.