Fanoušci Komety Brno opět potvrdili svou pověst

Fanoušci Komety tropili ve Zlíně výtržnosti. Foto: policie.cz
ZLÍN – Policie dobře věděla, proč označila nedělní hokejové derby mezi domácími Berany Zlín a brněnskou Kometou jako rizikové. Celkem museli strážníci řešit 9 přestupků včetně poškození majetku, krádeže či zahalování obličeje.

Na zápas hokejové Tipsport extraligy dorazilo do Zlína přibližně 600 fanoušků Komety Brno čtyřmi autobusy a několika osobními vozidly. Policisté jejich příjezd monitorovali již na cestě po dálnici. Ještě před příchodem na stadion řešili policisté tři přestupky, které spočívaly v tom, že šli fanoušci na hokejový zápas se zahaleným obličejem.

Po skončení hokejového utkání si skupina brněnských fanoušků nasadila na obličej kukly a při východu ze stadionu poškodili oplocení a zídku uvnitř areálu. Přitom chtěli napadnout i strážníky městské policie, na pomoc proto musela nastoupit také pořádková jednotka policie. „Policisté v souvislosti s tímto incidentem zajistili čtyři muže. Zda se bude v případě poškození majetku jednat o přestupek nebo trestný čin, bude jasné až po vyčíslení způsobené škody,“ uvedla tisková mluvčí krajské policie Monika Kozumplíková.

Při odjezdu fanoušků zpět zastavil jeden z autobusů na čerpací stanici ve Zlíně. Jednadvacetiletý muž z Velkého Meziříčí tady odcizil čtyři piva, která si dal do kapes a z prostor čerpací stanice odešel. „Policisté muže přistihli přímo na místě a uložili mu blokovou pokutu. Pivo se tím mladému muži dost prodražilo,“ dodala Kozumplíková.

Celkem tedy policisté v souvislosti s hokejovým utkáním řešili 9 přestupků, a to neuposlechnutí výzvy úřední osoby, zahalování obličeje a krádež. Kromě krádeže postoupí všechny ostatní přestupky k projednání ve správním řízení.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x