Festival stavebnic a her míří po osmé do Zlína

Festival stavebnic a her míří po osmé do Zlína. Foto: Festival stavebnic a her
ZLÍN - Přesněji o víkendu 20.-21. listopadu se všichni nadšení stavitelé, mohou těšit na 8. ročník Kreativního festivalu stavebnic a her ve Zlíně. Uskuteční se v přízemních prostorách 14|15 Baťova institutu a na své si přijdou jak děti, tak jejich rodiče.

Festival se ve Zlíně koná už poosmé a zájem návštěvníku se rok od roku zvyšuje. Mám radost, že se této akce účastní přímo majitelé nebo prodejci, ti totiž dokážou o svých stavebnicích mluvit s návštěvníky s nadšením a odborností. Stavebnice z nejrůznější materiálu podporují u dětí kreativitu, představivost a jemnou motoriku. Těší mne, že tato akce nemá v celé republice obdoby. Oblibu si vysvětluji tím, že logické hry a různé hlavolamy budí respekt, zatímco stavebnice osloví opravdu každého,“ uvedla Věra Stojarová, organizátorka festivalu.

Novinkou na Kreativním festivalu stavebnic a her budou dřevné vzdělávací hračky od českého výrobce Ježpodi. Tato rodinná firma se zaměřuje na vzdělávací pomůcky do škol a školek. Návštěvníci si tak vyzkouší různé tematické skládačky, pomůcky pro čtenářskou gramotnost, Montessori pomůcky, skládačky k Hejného metodě, komunikační hry a mnoho dalších vzdělávacích her.

Na kreativním Festivalu stavebnic a her bude možné potkat např. českého výrobce T-WOOD, který se zaměřuje na výrobu přírodních hracích kostek. Díky mechanickému opracování mají kostky hladký povrch a jsou příjemné na dotek. Protože u nich není použita žádná další povrchová úprava (lak, barva apod.), lze na ně malovat, kreslit nebo třeba lepit obrázky. Lákavé je tzv. kostkoviště, které je vyrobeno z bukového dřeva a namísto písku si v něm děti pohrají s kostkami.

Zvláštní zónu budou tvořit designové stavebnice Toypex, které vynikají svým originálním spojovacím systémem, designem, barvami a nedají se běžně koupit v kamenných obchodech. Další stavebnice značky MAKURA jsou určeny pro kluky i holky. Jedinečný a originální systém skládání umožňuje stavět stavby všeho druhu. Při hře s touto stavebnicí si dítě přirozeně rozvíjí fantazii, kreativitu a logické myšlení.

Společnost Recent Toys přiveze hlavolamy, které jsou velmi zajímavé svým nápaditým designem a barvami a také oblíbenou kuličkodráhu Hubelíno. Společnost Efko chystá kartonovou polytechnickou stavebnici Roto, deskové a společenské hry a také Igráčka. Společnost Fatra z nedalekých Napajedel přiveze tradiční nafukovací hračky. Letos je to právě 50 let od vzniku designových ikon jako jsou buvol, slon nebo žirafa. Ty si určitě ze 70. a 80. let pamatují rodiče dnešních dětí.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x