Festivalový půlmaraton omezí dopravu ve Zlíně

Foto: Zlín Film Festival
ZLÍN – Součástí Zlín Film Festivalu je tradičně také festivalový půlmaraton. Největší běžecká akce v kraji se uskuteční v neděli 12. září a pro řidiče přinese dopravní komplikace.

Hlavní závod odstartuje nově od Kongresového centra ve Zlíně v neděli 12. září v 15.00 hodin. Zúčastní se ho přes tisíc závodníků, kteří poběží individuálně čtvrtmaraton nebo půlmaraton, a to buď ve čtyřčlenné štafetě, nebo ve dvojicích tandemový běh.

Od Kongresového centra Zlín se závodníci vydají dolů po Gahurově ulici, kolem parku Komenského, na jehož rohu odbočí na třídu Tomáše Bati a poběží v protisměru. Dále budou závodníci pokračovat dalším novým úsekem trasy přes Dlouhou, Zarámí, na ulici Vodní, na jejímž konci se opět napojí na Dlouhou a již tradiční okruh přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.

Z důvodu bezpečnosti samotných běžců i diváků bude v návaznosti na trasu v některých částech centra města omezena nebo zcela uzavřena doprava a také linky MHD budou odkláněny. „Rádi bychom upozornili motoristy i ostatní obyvatele města, že na této trase se v době mezi 13. a 18. hodinou vyskytnou dopravní omezení, a požádali je o trpělivost a opatrnost,“ prosí výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodává, že postupné uvolňování omezení bude již od 17:00 hodin.

Kromě ulic, které jsou vždy v souvislosti s festivalovým půlmaratonem pro motoristy uzavřeny, bude letos nově neprůjezdná i ulice Záramí, část ulice Gahurova (od křížení s Hradskou po křížení s třídou Tomáše Bati), část Tř. Tomáše Bati (od křížení s Gahurovou po křížení s Osvoboditelů/Dlouhá) a také další část ulice Dlouhá (po křížení se Zarámí/Kvítková).

Podrobné informace k závodům i k uzavírkám a omezení v dopravě jsou k dispozici na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x