Festivalový půlmaraton se i přes přísná hygienická nařízení vydařil

Foto: Zlín Film Festival
ZLÍN - Pátý ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ 2020 se uskutečnil v odloženém termínu v sobotu 12. června ve Zlíně a udělal tak pomyslnou tečku za letošním filmovým festivalem. Vítězem půlmaratonu se stal Jiří Šacl s výsledným časem 1:11:27. Z žen byla nejrychlejší Petra Pastorová s časem 01:21:57, která zaběhla traťový rekord mezi ženami, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Marykánová.

Běžeckou akci pořádá Filmfest společně s Běhy Zlín. Závody se letos konaly za zpřísněných hygienických podmínek. „S ohledem na aktuálně celorepublikově stoupající čísla nově zjištěných případů jsme se rozhodli umožnit závodníkům v případě pochybností či obav zrušit účast v den konání závodu s tím, že startovné jim bude následně v plné výši vráceno,“ uvedla za organizátory Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu. I přesto městský půlmaraton přilákal letos 371 běžců na trať půlmaratonu, 310 na poloviční vzdálenost a 109 týmů do štafetového závodu.

Starty pro jednotlivé typy tratí byly rozfázovány v časových rozestupech. Hlavní závod pro běžce půlmaratonu odstartoval v 16.00 hodin primátor Jiří Korec. Další závody čtvrtmaraton v 16.10 hodin a následně v 16.20 hodin i závod štafet potom odstartovala výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Na půlmaratonové trati se nakonec nejlépe vedlo pětadvacetiletému Jiřímu Šaclovi z Nového Města na Moravě, který se zúčastnil Zlínského půlmaratonu poprvé a celkově běžel svůj třetí půlmaraton v životě, protože se dříve soustředil spíše na kratší tratě. „Dnes se mi běželo dobře, ve Zlíně máte dobrou trať,“ uvedl Jiří Šacl a dodal: „Její druhá půlka se mi líbila víc, jak tam byl zvlněný terén. Druhé kolo už jsem si běžel podle sebe.“

Nejrychlejší ženou půlmaratonu a současně rekordmankou tratě se stala Petra Pastorová z Ostravy s časem 01:21:57. „Běželo se mi dobře, možná je to i tím, že teď není tolik závodů, že nejsem tak unavená, vyzávoděná takže jsem se opravdu moc těšila,“ zhodnotila svůj výkon Petra Pastorová.

Závody letos úspěšně dokončilo 1091 závodníků. Do cíle doběhlo 361 účastníků půlmaratonu, 310 čtvrtmaratonu a 105 týmů štafet.

Hlavnímu závodu předcházel v 11.00 hodin Festivalový VIVA rodinný běh na 1 400 metrů odkazující na tradici baťovských běhů z první poloviny 20. Století. Přilákal letos 479 malých i velkých běžců.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x