Finský hokejista Paukku posílil Zlín. V šatně našel saunu a ledové vany

Finský hokejista Jesse Paukku bude hrát za Zlín. Foto: Berani Zlín
ZLÍN – Hokejový Zlín vítá dalšího seveřana. Z finské nejvyšší soutěže přichází do Baťova města útočník Jesse Paukku, který dosud působil v klubu Vaasan Sport hrajícím finskou Liigu, ve které odehrál přes 270 utkání. Mezi Berany potká i krajana Atteho Huhtelu.

Myslím, že je to kvalitní útočník, klasické křídlo, velmi dobrý bruslař, který je zejména rychlostně na skvělé úrovni. Prošel mládežnickými reprezentacemi, odehrál 279 zápasů v nejvyšší finské soutěži, což jej charakterizuje samo o sobě,“ uvedl hlavní trenér Zlína Miloš Říha.

Rodák z Joensuu se za hranice rodné země vydává poprvé v životě. Svou dosavadní kariéru spojil především se dvěma kluby. V mládeži se rozvíjel v Jokipojat, kterému v roce 2015 výrazně pomohl postoupit ze třetí do druhé nejvyšší soutěže, posledních šest let pak spojil s Vassan Sport hrající nejvyšší Liigu.

Nejpovedenější sezonu zažil před dvěma lety, kdy získal hned 28 bodů a byl druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu.

Paukku v mládí také pravidelně reprezentoval, starty v národním týmu zapsal od šestnáctky až po dvacítku. Vskutku impozantní pak byl jeho vstup do velkého hokeje, v prvním zápase v nejvyšší soutěži se totiž zaskvěl dvěma góly.

Ve Zlíně se zkušený útočník potká s krajanem Atte Huhtelou, společně tvoří první finskou dvojici v historii klubu. Pro Berany by ale především mělo jít o zvučnou posilu do útočných řad.

Agenti a manažeři jsou neustále v kontaktu. Když přišla nabídka ze Zlína, tak jsem si o klubu něco zjistil a slyšel jsem samé dobré věci, jak o celé organizaci, tak o městě a o velkých cílech, které tady do nové sezóny jsou. Přicházím pomoci těchto cílů dosáhnout,“ říká mrštný útočník, kterému v rodné zemi říkají Jepu.

První dojmy z nového prostředí má dobré, hned po svém příjezdu s týmem Miloše Říhy absolvoval dopolední trénink. „Přijel jsem včera pozdě v noci, takže z města jsem toho tolik neviděl, ale hřiště i kabina jsou super. Dokonce tu máme i saunu a ledové vany, což taky hodně pomáhá,“ pochvaluje si Jepu.

A jak by popsal svůj herní styl? „Jsem pracovitý hráč, dobře umím číst hru, mám dobrou přihrávku. Taky rád hraji tvrdě, takže i toho jsem asi celkem schopný,“ dodává.

--> --> --> --> -->