Florbalisté Otrokovic mají nůž na krku. V play-down s Pardubicemi budou odvracet mečbol

Foto: Panteři Otrokovice
OTROKOVICE – Do nepříjemné šlamastyky se dostali florbalisté Otrokovic, kteří v sérii play-down s pardubickými Sokoly prohrávají 2:3 na zápasy. Ve čtvrtek tak budou doma odvracet mečbol.

Třetí a nejvyšší porážku v play-down zapsalo áčko PSG Panthers Otrokovice v úterním pátém zápase v Pardubicích. Po vysoké desetigólové prohře se tak poprvé v sérii ujali vedení východočeši, kteří zvítězili potřetí v řadě.

Po nepovedeném konci čtvrtého zápasu Panterům nevyšel ani vstup do následujícího pátého utkání a v 9. minutě prohrávali 0:2. Na přelomu první a druhé třetiny pak po brankách Gricha s Minichem srovnali, jenže další velké šance nevyužili. Naopak domácí byli v koncovce přesnější a ve druhé pauze Otrokovice ztrácely už čtyři góly.

V závěrečné třetině se Panterům povedlo dvakrát snížit na rozdíl tří branek Zapletalem a Hrabalem, blíže se ale nedostali a risk bez brankáře Pardubice nemilosrdně trestaly. Skóre tak narostlo do nejvyššího rozdílu v sérii na konečných 4:10.

Začátek zápasu nám utekl, bylo vidět, že jsme unavení, ale pak jsme se dostali docela slušně do hry, měli jsme tam brutální pasáž, kdy jsme soupeře důrazně tlačili, ale totálně jsme shořeli v proměňování šancí. To si myslím, že rozhodlo, protože ze stavu 2:2 jsme mohli vést klidně 5:2. To nás stálo zápas, protože samozřejmě platí pravidlo „nedáš – dostaneš“, soupeř nás potrestal. Potom už jsme to museli otevřít a hrát vabank. Ve čtvrtek se jdeme porvat znovu, je to jenom jeden zápas,“ uvedl trenér Otrokovic Karel Ševčík.

Vynutit si sedmé rozhodující utkání mohou Otrokovičtí dnes večer na domácí palubovce. Zápas startuje v 18 hodin ve Sportovní hale na Štěrkovišti.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x