Florbalisté Otrokovic zvládli infarktový závěr a v play-down si vynutili rozhodující sedmý zápas

Foto: Český florbal
OTROKOVICE – Série play-down mezi Otrokovicemi a Pardubicemi není nic pro slabé povahy. To se opět ukázalo i ve čtvrtečním šestém duelu, který byl sice dlouhou dobu jasně v režii domácích Panterů, ale Sokoli dokázali v samém závěru gólové manko stáhnout na rozdíl pouhé branky. Nakonec ale Otrokovičtí udrželi nervy na uzdě, zvítězili 6:5 a sérii srovnali na 3:3 na zápasy.

V závěru šestého utkání nejspíš všem přítomným divákům v hale na Štěrkovišti pořádně zatrnulo, když domácí tým postupně přicházel o několikagólový náskok. Totéž se totiž Panterům stalo i ve čtvrtém vzájemném zápase, kdy nad Pardubicemi vedli ještě osm minut před koncem o čtyři góly, jenže soupeř pak dokázal gólové manko smazat a v prodloužení zvítězil.

Panteři v první periodě vyčkávali na svou šanci a díky Marku Zapletalovi se jim to dařilo naprosto skvěle. Dva rychlé brejky v podání tohoto florbalisty totiž pro domácí celek znamenaly vedení 2:0 a tím také velkou psychickou výhodu, která je v šestém duelu série velmi důležitá.

Naopak Pardubice dlouho hledaly souhru a povedlo se jim to až v závěru periody, kdy v přesilové hře přesně pálil Adam Šmíd. Úleva ale přišla pouze na chvíli, neboť ve druhém dějství se hra Sokolů naprosto sesypala a Otrokovice se čtyřmi góly v šesti minutách dostaly do pohodlného vedení 6:1. Morální výhoda tak byla jednoznačně na straně domácích, i tak ale Pardubice ještě zahrozily a dotáhly infarktový duel až na těsných 5:6.

Do zápasu jsme šli s tím, že ho chceme jasně vyhrát, s energií a nasazením a šli jsme si pro to od první minuty. V každém zápase nás ale zradila třetí třetina, kdy Pardubice hrají power play a my se s tím neumíme vypořádat,“ myslí si střelec dvou otrokovických branek Martin Ležatka.

Je těžké hrát deset minut šest na pět, ještě když to soupeři lepí a je pořád na balonu. Každopádně na dnešní zápas jsme se maximálně připravovali, věděli jsme, že musíme hrát aktivně, tlačit a být pořád nebezpeční. Teď musíme ty emoce zase tlumit, šli jsme si pro jednu výhru, je to 3:3. V sobotu hrajeme o všechno, jsme nažhavení a v hlavách připravení jít se porvat o ten klíčový závěrečný zápas,“ uvedl po zápase trenér Panterů Karel Ševčík.

Sérii play-down mezi Otrokovicemi a Pardubicemi za stavu 3:3 rozhodne poslední utkání, které se odehraje v sobotu 18. března v Pardubicích.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x