FootGolfové hřiště, kuličková dráha nebo meteorologický sloup? Hlasování v projektu Tvoříme Zlín začalo!

Foto: Město Zlín
ZLÍN – Hlasování v pátém ročníku projektu participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, v rámci kterého mohou Zlíňané navrhovat proměnu veřejného prostoru, začalo. Obyvatelé Zlína si tak mohou sami zvolit, které inspirativní nápady se dočkají v příštím roce realizace.

FootGolfové hřiště, kuličková dráha, meteorologický sloup, Pohybové a relaxační centrum na Vršavě nebo revitalizace hřišť či chodníků. Tyto a další návrhy drobných investičních projektů a oprav směřujících ke zlepšení veřejného prostoru ve Zlíně bojují o přízeň v pátém ročníku participativního projektu Tvoříme Zlín. Na realizaci vítězných návrhů uvolní zlínská radnice v příštím roce 5 milionů korun.

„V letošním ročníku se bude volit mezi 20 návrhy. Všechny projekty si lze podrobně prohlédnout na webu www.tvorimezlin.cz. Hlasuje se do 27. listopadu, uvedla radní Jana Bazelová.

Hlasovat mohou jak obyvatelé Zlína, tak lidé, kteří zde bydlí kvůli práci či studiu, ale nemají zde trvalé bydliště. Hlasovat se může od 18 let a vždy je možné hlasovat pouze jednou.

Toto bude ověřeno unikátním kódem zaslaným na mobilní telefon. Hlasovat je však možné i bez technologických zařízení,“ upřesnil tiskový mluvčí Zlína Tomáš Melzer.

Hlasovat tak mohou i lidé bez přístupu k internetu či bez mobilního telefonu. V těchto případech tak mohou učinit v Městském a turistickém informačním centru na radnici nebo v kancelářích místních částí, včetně kanceláří vnitřního Zlína.

Pracovníci lidem i letos s hlasováním ochotně pomohou,“ dodal Tomáš Melzer.

--> --> --> --> -->