Fotbalista Matejov po deseti letech opouští Zlín. Bude hrát v Brně

Zkušený slovenský fotbalista Róbert Matejov bude hrát v příští ligové sezoně za Zbrojovku Brno. Foto: FC Zbrojovka Brno
ZLÍN – Slovenský fotbalista Róbert Matejov po dlouhých deseti letech opouští Zlín. Hrát bude za Brno, kde podepsal nový kontrakt.

Deset let je ve fotbale velmi dlouhá doba, bude to první změna prostředí po dlouhé době. Těším se, že poznám nový klub, nové spoluhráče a brněnské fanoušky. Už se nemůžu dočkat, až sezóna vypukne. Věřím, že se nám bude společně dařit,“ řekl Matejov po podpisu.

S trenérem jsme se zatím bavili o základních věcech, řešili jsme individuální tréninkový plán, abych už byl na startu přípravy nachystaný. Mou nejčastější pozicí je levá strana obrany, kde nastupuji asi osm let. Ještě ve druhé lize ve Zlíně mne tam posunul trenér Páník a už jsem tam zůstal,“ usmál se rodák z Bojnic.

Matejov začínal s fotbalem v Prievidzi, přes Dubnicu a Varnsdorf se v roce 2012 dostal do Zlína.

V dresu Ševců odehrál 167 prvoligových duelů, v nichž pětkrát skóroval a na čtrnáct branek přihrál. Dalších 49 utkání přidal ve druhé nejvyšší soutěži.

Tím se zapsal do historických tabulek fotbalového Zlína. Víc startů než Matejov si připsal pouze zesnulý Jaroslav Švach. Bývalý hráč Prievidze či Varnsdorfu má také druhý nejvyšší počet asistencí (14), k dosažení prvenství před Davida Šmahaje mu chyběla jediná gólová přihrávka.

V roce 2016 přispěl k triumfu v MOL Cupu, s týmem opanoval Česko-slovenský Superpohár. Nechyběl ani při působení Zlína v Evropské lize, kde naskočil do čtyř duelů s Šeriffem Tiraspol a Lokomotivem Moskva. Jen s Kodaní ani jednou nenastoupil.

V uplynulém ročníku zasáhl do 21 zápasů, gólem přispěl k domácí výhře s Teplicemi.

Nyní už bude ve FORTUNA:LIZE pomáhat konkurenčnímu Brnu, kde se dohodl na podmínkách a stal se druhou letní posilou Zbrojovky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x