Fotbalisté Fryštáku a Lužkovic slaví 90 let od založení klubu

Fotbalisté Fryštáku (modré dresy) si o víkendu připomínají výročí devadesáti let založení klubu. Foto: Libor Drábek, archiv klubu FC Fryšták.
FRYŠTÁK, LUŽKOVICE – Na Zlínsku se bude slavit. Fotbalisté Fryštáku a Lužkovic si shodně v sobotu připomínají významné výročí devadesáti let od založení klubu. Zatímco účastník krajské I. A třídy skupiny přivítá na svém hřišti třetiligovou Kroměříž, Lužkovice si pozvaly hráče Sokola Veselá. Oslavy ve Fryštáku vypuknou už v deset hodin dopoledne. Nabitý program však v areálu potrvá celý den.

Těšit se můžete na fotbalové utkání jednotlivých týmů, kulturní vystoupení a atrakce, několik sportovních celebrit i bohaté občerstvení po celý den konání akce. Zveme všechny bývalé hráče, funkcionáře i všechny příznivce kopané,“ uvedl na klubovém webu místopředseda Fryštáku Jaroslav Hrbáček.

V deset hodin nastoupí na hřiště nejmladší fotbalisté, starší i mladší přípravka se střetne s Mladcovou a Štípou. „Na hřišti s umělou trávou už v tomto čase bude připraven pro děti skákací hrad a restaurace už bude nabízet občerstvení,“ upozorňuje Hrbáček.

V jedenáct hodin vyběhnou k utkání se Štípou žáci a po nich od třinácti hodin čeká dorost utkání se Slušovicemi.

Ve 14:30 hodin se představí na hřišti veleúspěšné mažoretky Fryštáku. Následně se v rámci oslav střetnou muži Fryštáku proti SK Hanácká Slavia Kroměříž. „Celek hrající MSFL bude určitě lákadlem pro fanoušky,“ věří Hrbáček.


Po nich vyběhnou na zelený pažit staré gardy domácího Fryštáku a zlínské legendy. „Po skončení posledního utkání bude hrát hudba a od 21 hodin potom další kulturní vystoupení led show,“ informuje Hubáček.

Také fotbal v Lužkovicích v sobotu čeká velká sláva. Celek ze Zlínska si stejně jako Fryšták připomene výročí devadesáti let od založení klubu. „Je to významné výročí, moc klubů takové nemá. Pojali jsme to jako velké sportovní odpoledne se zápasy,“ uvedl místopředseda klubu Jiří Jurčák.


Jedním z hlavních lákadel je bezesporu bavič, herec a filmový režisér Jakub Kohák. Kromě známého showmana se na akci těší i bývalý ligový záložník Rudolf Otepka a Luděk Lošťák. Vedení Lužkovic chce ale poděkovat a ocenit hlavně bývalé hráče a funkcionáře, jejichž práce nebyla tolik vidět.


Hlavním bodem oslav je přátelské utkání mezi Lužkovicemi a Veselou. Utkání začne v 17:30. „Kluci z Veselé s námi chodili do spádové školy v Želechovicích. Byli jsme kamarádi ze školy, na sportovním poli však soupeři a rivalové. Veselá hrávala vyšší třídu, pak se to dotáhlo a teď tady máme obrovské derby. Setkáme se tak s přáteli. Lepší to bude i pro diváky, na ligisty by přišly akorát dvě manželky! Nechceme se nijak předvádět,“ dodává Jurčák.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x