Fotbalisté Zlína ztratili náskok i body. S Pardubicemi doma jen remizovali

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) doma remizovali s Pardubicemi 1:1. Foto: Jan Zahnaš
ZLÍN – Fotbalisté Zlína získali v boji o záchranu FORTUNA:LIGY další bod. Ševci ve 28. kole české nejvyšší soutěže doma remizovali se třináctými Pardubicemi 1:1, rozdíl mezi nedělními soupeři zůstal čtyřbodový. Skóre otevřel v 18. minutě po drzém individuálním průniku Vukadin Vukadinović, za hosty hned po změně stran srovnal kapitán Michal Hlavatý, který proměnil penaltu nařízenou za ruku kapitána Simerského. Moc jiných šancí k vidění nebylo.

„Zápas skončil spravedlivou remízou, ale pro nás je to komplikace. Chtěli jsme se na Pardubice dotáhnout, každá ztráta doma bolí, je špatná. Bohužel nedokážeme odehrát zápas s nulou. Dnes jsme to nezvládli hlavně ve druhé půli, do níž jsme špatně vstoupili,“ prohlásil trenér Zlína Bronislav Červenka.

Zápas ničím neohromil, nabídl dva rozdílné poločasy. V úvodní části kralovali ševci, kteří šli zaslouženě do vedení. Druhý gól ale nepřidali, což byl problém, protože techničtější a pohyblivější Východočeši se po přestávce zvedli, po vyrovnání na Letné vládli.

Z herní převahy ale žádné velké příležitosti nevytěžili. Oba týmy byly v útoku jalové.

„Odskakovaly nám míče, na něm byly Pardubice kvalitnější. Nedokázali jsme se semknout, více ohrozit branku soupeře a být agresivnější,“ štvalo Červenku.

Zlíňané věděli, že k úspěchu potřebují udržet koncentraci, nulu, přesto hned v úvodu druhé půle inkasovali.

Patrákovu střelu obětavým zákrokem zastavil padající Simerský, zahrál však přitom rukou a hlavní sudí Dalibor Černý okamžitě nařídil pokutový kop. Bez problémů jej proměnil Hlavatý.

„Penaltě předcházela chybička v našem postavení v obraně,“ všiml si Červenka.

Zlínští mají s šedesáti inkasovanými brankami nejhorší obranu soutěže.

„Po inkasované brance jsme spadli dolů. Byli jsme nervózní, nešly nám nohy. Některé situace jsme uspěchali. Chtěli jsme hrát po stranách, ostré míče, balony jsme ale odkopávali do země nikoho. Kvůli tomu jsme neměli hru, navíc odešel Pablo (Gonzalez – pozn. red.), který dokáže hru zklidnit,“ dodal domácí kouč.

Ševci v závěrečných dvou kolech základní části jedou do Jablonce a doma hostí Karvinou.
Mezi ligovými duely je čeká ještě semifinále MOL Cupu na půdě favorizované Plzně.

FC Zlín – FK Pardubice 1:1 (1:0)

Branky: 18. Vukadinovič – 48. Hlavatý z pen. Rozhodčí: D. Černý – Podaný, Dresler – Klíma (video). ŽK: Pidro, Černín, Bužek – Patrák. Diváci: 3143.

Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Černín, Pidro – Bužek, González (63. Janetzký) – Vukadinovič, Slončík (86. Žák), Fantiš (73. Načkebija) – Schánělec (73. Ikugar). Trenér: Červenka.

Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortiz, Surzyn – Solil, Icha, Hlavatý – Daněk (70. Kissiedou) – Sychra (46. Zlatohlávek), Patrák (90. Donát). Trenér: Kováč.