Ševci se zapojí do oslav města. Proti Jablonci nastoupí ve speciálních dresech

Zlínští ševci obléknou speciální dresy. Foto: Zlin.eu
ZLÍN - Ve speciálních výročních dresech nastoupí fotbalisté ligového Zlína v posledním domácím zápase letošní sezony proti Jablonci. Duel nadstavbové části FORTUNA:LIGY, který je věnován významnému výročí sedmi set let od založení města Zlína, se na Letné odehraje v sobotu 14. května v 18.00. Doprovodný program pro děti odstartuje již o dvě hodiny dříve.

„Jsem rád, že se po hokeji zapojili do oslav 700. výročí i fotbalisté. Pro fanoušky to bude zajímavé zpestření a pevně věřím, že výroční utkání oslavíme výhrou. Dresy si budou moci fanoušci a sběratelé po skončení zápasu vydražit v aukci, přičemž výtěžek poputuje na dobročinné účely,“ uvedl primátor Zlína Jiří Korec.

Výroční dres, na jehož podobě se výraznou měrou podílel organizační tým oslav 700. výročí města, je jedinečný tím, že na jeho přední části je vyobrazena mapa Zlína v nejmenších detailech. Na hrudi pak dominuje logo 700.

„Tuto akci podpořili také naši hlavní partneři, kteří umožní odehrát celý zápas v těchto výročních dresech zcela bez reklam, za což jim patří speciální poděkování. Spojení fotbalu s městem Zlín vnímáme do budoucna jako klíčové,“ sdělil viceprezident klubu FC FASTAV Zlín Zdeněk Grygera.

Sedmisté výročí první písemné zmínky si město Zlín bude připomínat prostřednictvím různorodých akcí po celý rok 2022. Fotbalové utkání v těchto speciálních dresech bude jednou z mnoha sportovních akcí.

V sobotu 14. května se fanoušci můžete těšit i na doprovodný program pro děti a spoustu zábavy, kterou s předstihem otevřený stadion Letná nabídne.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x