FOTOGALERIE: 4. den ZFF. Ulice Zlína ovládl Festivalový půlmaraton. Po červeném koberci se prošly významné osobnosti

foto: ZFF
ZLÍN - Neděle na Zlín Film Festivalu patřila hlavně sportu. V 10 hodin odstartoval Festivalový půlmaraton MONET+, který přivítal téměř tisícovku závodníků.

V neděli v 10 hodin dopoledne zahájil ředitel festivalu Čestmír Vančura na náměstí Míru Festivalový půlmaraton MONET+, který si nenechalo ujít úctyhodných 962 závodníků. Běžce letos čekala inovovaná trasa, která vedla od Kongresového centra přes náměstí Míru do továrního areálu, dále přes Rybníky, Čepkov, na Podvesnou, přes Benešovo nábřeží na Dlouhou ulici a na náměstí Míru.

Nejrychleji zdolal trať Matěj Beníček a mezi ženami zabodovala známá maratonkyně Petra Pastorová. Letošní vítězka začala běhat až ve svých dvaatřiceti letech po narození tři synů. I přes to je majitelkou pěti mistrovských titulů ČR v maratonu a oplývá také úspěchy na mezinárodní scéně.

Část běžců zvolila kratší trať na deset a půl kilometru. V této kategorii obhájili svá loňská prvenství Jiří Červenka (0:39:27) a Petra Dvořáková (0:45:25). Do běhu štafet se zapojil i ultramaratonec Miloš Škorpil, ve svém týmu měl tři běžce, kteří účast v této štafetě vyhráli v soutěži na Facebooku. Do cíle dorazili jako druhá štafeta v pořadí.

Že dám svých 5 kilometrů v rámci štafet pod 25 minut, mi přišlo jako sci-fi, ale starého psa novým kouskům nenaučíš, tak si nohy běžely, co umí,“ neskrýval svou spokojenost po závodě Miloš Škorpil.

Filmovou atmosféru si ani v neděli nenechala ujít celá řada významných osobností českého filmu. Po červeném koberci se prošli například Jitka Čvančarová, Simona Lewandovská, Josef Trojan, Adéla Elbel, Barbora Seidlová, Jan Šťastný, Barbora Petrová či delegace k filmům How I Learned to Fly a My Robot Brother.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x