Frekventovaný park u přístaviště projde výraznou proměnou

Park u otrokovického přístaviště projde výraznou proměnou. Foto: FB Turistické informační centrum Otrokovice
OTROKOVICE – Park u otrokovického přístaviště projde výraznou proměnou. V rámci revitalizace by zde mělo vzniknout nové posezení, chodníky, lavičky a další zázemí. První etapu revitalizace už schválilo vedení města.

Otrokovice jsou významným dopravním uzlem nejen železničním a silničním, ale i cyklistickým. A právě přístaviště leží na pomyslném rozcestí tří regionů a tří cest, kudy se projíždějící mohou vydat. Aktuálně jsou v této lokalitě pouze volně rozmístěny lavičky v parku bez přístupových chodníků.

V případě nepříznivého počasí tak musí lidé procházet mokrou trávou. To by teď chtělo změnit vedení města. „Otrokovické přístaviště je pěkný prostor, kterým v sezóně denně projdou nebo projedou na kole či koloběžce stovky lidí. Není to tak dlouho, co jsme zde umístili sezónní pracoviště turistického informačního centra, aby lidé dostali potřebné informace o možnostech v okolí. Přesto zde stále chybí místo pro odpočinek. Drobný stánek s občerstvením sice nabízí osvěžení, ale s jeho podobou nejsme spokojeni,“ říká o situaci v přístavišti starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Revitalizace prostoru kolem přístaviště bude rozdělena do dvou etap. „V první, která by měla být s ohledem na počasí zahájena ještě letos, vznikne posezení v přilehlém parku. Budou zde vybudovány chodníky, doplněny lavičky, koše a především stojany na kola, protože jde o frekventovanou cyklotrasu. Ve druhé fázi, o které se budeme bavit v souvislosti s rozpočtem města na příští rok, by mělo dojít ke stavbě objektu, který vytvoří příjemné zázemí pro informační centrum, občerstvení i sociální zařízení,“ přiblížila Večerková.

Práce na první fázi revitalizace budou zahájeny ještě lotos a měly by trvat přibližně tři měsíce. Akce si vyžádá 1,6 milionu korun.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x