Hasiči obsadili Baťův mrakodrap

Hasiči si v rámci tréninku několikrát vyběhli Baťův mrakodrap. Foto: Jiří Balát
ZLÍN – Na první pohled se mohlo zdát, že snad někde uvnitř Baťova mrakodrapu vypukl požár. To proto, že po jeho schodišti běhala nahoru a dolů šestice požárníků vybavená hasicími přístroji. Návštěvníci budovy si ale mohli oddechnout – jednalo se jen o tréninkovou přípravu na soutěž v silovém víceboji.

Profesionální hasiči mají fyzické aktivity v popisu práce. Na soutěž TFA si troufnou jen ti nejtvrdší z nich. Šest členů Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje si proto ve středu 16. června v rámci tréninku vyběhlo 16 pater Baťova mrakodrapu.

Téměř 400 schodů mrakodrapu jsme vyběhli a seběhli několikrát, ani jsem to nepočítal. Češi jsou v soutěži TFA dlouhodobě mezi špičkou. Když někam jedeme na soutěž, vždy přivezeme medaili. Ani teď, když se soutěže kvůli covidu ruší a přesouvají, nemůžeme polevit v tréninku. Proto taky dneska s kolegy trénujeme výběh na nejvyšší budovu v kraji,“ řekl Jan Haderka, profesionální hasič u Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje a člen české národní reprezentace TFA.

Pod zkratkou TFA se ukrývá název silového víceboje Toughest Firefighter Alive, který simuluje práci hasičů v plné výstroji. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic, přilby a dýchacího přístroje. „Je to tvrdý sport, do kterého se mladí teď moc nehrnou. Za nové členy týmu bychom byli rádi,“ doplnil Jan Haderka.

Mezi šesti statečnými, kteří opakovaně zdolali schodiště zlínského mrakodrapu, byli Jan Haderka, Josef Vlk, Petr Sladký, Martin Hruška, Martin Januš a Josef Frýdl.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x