Hasiči zasahují v areálu TOMA v Otrokovicích, požár zachvátil zdejší sklad

OTROKOVICE - Krátce po desáté hodině vyjížděly hasičské jednotky do areálu společnosti TOMA v Otrokovicích. Začal zde hořet venkovní sklad, ve kterém jsou uskladněny balíky s materiálem. Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu.

Hoří v otrokovické firmě TOMA

Jen pár minut po desáté hodině dopolední přijalo operační středisko hasičů oznámení o požáru v Otrokovicích v areálu firmy TOMA. Hořet začalo ve zdejším zastřešeném venkovním skladu, kde má společnost uskladněné balíky s materiálem.

Požár doprovází hustý kouř, který je viditelný už z dálky. Lidé v okolí tak mohli sledovat, jak nad místem do výšky stoupá sloup černého dýmu.

Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu

„Na místo postupně vyjelo prozatím osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, které aktuálně provádějí intenzivní hasební práce a snaží se dostat požár pod kontrolu,“ uvedla mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

V souvislosti s rozsahem události byl vyhlášen již třetí stupeň požárního poplachu. Podle Javoříkové by lidé v okolí areálu neměli větrat.

Velitel zásahu si na místo povolává další jednotky s cisternami. Vítr aktuálně fouká směrem na Tlumačov.

Jak se v případě rozsáhlého požáru v okolí vašeho bydliště zachovat?

  • Sledujte informace od záchranných složek. Pokud se nacházíte v nejbližším okolí události, dbejte pokynů policie, hasičů nebo krizového štábu.
  • Jelikož požár doprovází hustý kouř, zavřete okna a dveře. Nevětrejte.
  • Vyhněte se prostoru zásahu hasičů.
  • Nezatěžujte tísňové linky. Operační středisko o požáru už ví. Pokud nemáte nové informace o situaci, ponechte tísňové linky volné pro akutní případy.
  • Pokud můžete, zůstaňte uvnitř domu. Vyhnete se tak kouři.

Zobrazit fotogalerii >>